71 tys. zł dotacji na program "Daj się złapać w sieć kultury"

20 maja 2020 (Środa)
Miejski Ośrodek Kultury

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego "Kultura w sieci", finansowanego ze środków MKIDN. 60 000 000 zł trafi do beneficjentów w całym kraju na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie.

Bardzo miło nam poinformować, że wśród beneficjentów programu znalazł się także Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach! Kwota przyznanej dotacji na zadanie „Daj się złapać w sieć kultury” to 71 tys. złotych!

Celem programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line, jak również rozwój przestrzeni umożliwiającej odbiorcom kultury korzystanie z jej zasobów w sieci. Istotnym celem programu jest wspieranie zadań rozwijających kapitał kulturowy odbiorców za pomocą narzędzi internetowych oraz rozwój kompetencji cyfrowych zarówno odbiorców, jak i kadr kultury.

Dzięki dofinansowaniu już niedługo będziemy mogli zaprosić Was na kolejne niezwykłe imprezy kulturalne online! Dajcie się złapać w sieć kultury!