Finał Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Srebrna Maska"

17 maja 2018 (Czwartek)
CKiS, ul. Świrskiego 31

Celem imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów teatralnych, inspirowanie do twórczych poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży kulturą teatralną oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń instruktorów, pedagogów, animatorów życia teatralnego.

W Festiwalu mogą uczestniczyć dziecięce i młodzieżowe zespoły uprawiające różnorodne formy teatralne: teatry żywego planu, teatry dramatyczne, teatry lalkowe, kabarety, teatry poezji, teatry ruchu i inne.

Wszystkie zespoły biorące udział w Finale otrzymają dyplomy uczestnictwa, a najlepszym zespołom Komisja przyzna SREBRNE MASKI I i II stopnia.

Spośród laureatów SREBRNEJ MASKI Komisja wytypuje zespoły, które będą reprezentować rejon siedlecki na XVIII Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich w Garwolinie.