Gitariada 2020 - Cold Beer i Ambitus

19 grudnia 2020 (Sobota)
YouTube MOK

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na kolejną edycję siedleckiej Gitariady. Wyjątkową, bo po raz pierwszy koncerty będzie można zobaczyć tylko online na kanale YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach - KLIK. Wystąpią dwa zespoły: Cold Beer i Ambitus.

Cold Beer to zespół grający muzykę rockową i bluesową. Grupa powstała w 2018 roku. Jej założycielami są Jacek Łopaciuk oraz Marek Mioduszewski. Wysoki poziom muzyczny zespołu wynika z solidnego przygotowania muzycznego, na który składają się odpowiednie wykształcenie, wsparte bogatym, wieloletnim doświadczeniem estradowym oraz dobrze opanowanym warsztatem instrumentalnym. Na repertuar grupy składają się głownie piosenki znanych, polskich zespołów, ale też utwory własne grane w ulubionym stylu, czyli rockowym.

Skład zespołu:
Marek Mioduszewski – gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew
Artur Cymerman – gitara solowa, gitara akustyczna
Wiesław Mitura – pianino, organy, śpiew
Jacek Łopaciuk – perkusja, instrumenty perkusyjne

Zespół Ambitus doskonale znany jest siedleckiej publiczności. W skład zespołu wchodzą znakomici muzycy z ogromnym doświadczeniem na polskiej scenie. Podczas Gitariady zaprezentują program zatytułowany „Rock Ballad”.

Skład zespołu:
Janusz Maleńczuk – wokalista, perkusista, absolwent instrumentalistyki na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, finalista Sopot Festival 2008, laureat „Szansy na sukces”, a także innych ogólnopolskich konkursów piosenki.
Krzysztof Chromiński – kompozytor, pianista, aranżer, absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Katowicach, laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury
Marek Matwiejczyk (bas) – wybitny multiinstrumentalista i realizator dźwięku
Andrzej “Smukły” Maleńczuk – gitarzysta, lutnik i muzyk sesyjny, akompaniował m. in. takim artystom jak: Andrzej Dąbrowski, Piotr Szczepanik, Artur Żmijewski, Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Marek Piekarczyk, oraz wielu innym.
Gościnnie wystąpi również niezwykle utalentowana wokalistka Elwira Duczek.