MOK

Aktualności

Powrót

Grand Prix dla LUZ-u w Wilnie!

03 kwietnia 2017 (Poniedziałek)
godz. 11:00
Wilno

Przełom marca i kwietnia był dla tancerzy Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach bardzo pracowity. Siedleccy artyści godnie reprezentowali nasze miasto zarówno w kraju jak i za granicą. Krajowe Mistrzostwa IDO JAZZ, które odbyły się w Kielcach w dniach 24-26 marca zakończone zostały nominacjami na najwyższej rangi zawody taneczne, a mianowicie Mistrzostwa Świata i Europy.

Tydzień później tancerze Joanny Woszczyńskiej wyruszyli na Międzynarodowy Festiwal Tańca SPACE do Wilna (Litwa). W Festiwalu udział wzięło ponad 50 zespołów z Estonii, Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski. Przedstawiciele tych państw zaprezentowali w czterech kategoriach wiekowych ponad osiemdziesiąt choreografii.

LUZ reprezentowali juniorzy młodsi i starsi w kategorii tanecznej contemporary i inne formy taneczne. Po ich prezentacji owacjom nie było końca, a komisja festiwalu biła brawa na stojąco. LUZ zdobył dwa pierwsze miejsca, otrzymał specjalne dyplomy przyznawane przez sędziów na festiwalu oraz GRAND PRIX za prezentację choreografii Joanny Woszczyńskiej zatytułowaną „Gramofon”.

Siedleccy artyści po niezwykle udanym starcie odwiedzili w Wilnie miejsca związane z polską kulturą, religią i historią: Ostrą Bramę, muzeum Adama Mickiewicza i oddali hołd walczącym za Polskę żołnierzom na Cmentarzu Na Rossie.

Gratulujemy!