MOK

Aktualności

Powrót

Homesick | Sick Home - spektakl taneczny Bartka Woszczyńskiego

16 kwietnia 2019 (Wtorek)
godz. 19:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

16 kwietnia zapraszamy serdecznie na najnowszy spektakl B'cause Dance Company pt. Homesick | Sick Home. Spektakl odbędzie się w ramach programu Scena dla Tańca organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Tożsamość uchodźcy – czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie jest granica pomiędzy byciem imigrantem i uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co jeśli okazałoby się, że koniec podróży po nowy dom to dopiero początek podróży ku byciu zaakceptowanym? Gdzie jest granica pomiędzy brakiem asymilacji, a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Agresja jest przyczyną czy skutkiem bycia wykluczonym? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś oni i jesteśmy jacyś my? Czy człowiek może być nielegalny?

Spektakl Homesick | Sick Home to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani subiektywnym ogromem informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak kompleksowe treści z wielu perspektyw.

Choreografia Bartek Woszczyński
Kompozytorzy ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze Simone Donati, Aleksandra Krajewska, Francesca Merolla, Szymon Osiński, Urszula Woszczyńska
Reżyseria światłaArtur Wytrykus
Projekt kostiumów Joanna Woszczyńska
Organizatorzy Fundacja B’cause oraz Instytut Muzyki i Tańca
Partner Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach MOK
- przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45
- przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz godzinę przed koncertem.
Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.