Klasyczny Weekend dzień 1 - recital fortepianowy Joanny Różewskiej

16 grudnia 2017 (Sobota)
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Joanna Różewska urodziła się 7 lutego 1988r. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat. Uczęszczała do Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Siedlcach. W 2012r. ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej, a w 2017 r. studia podyplomowe w klasie prof. Yoshikazu Nagai w San Francisco Conservatory of Music.

Joanna Różewska otrzymała nagrody na wielu konkursach, m.in.:
·       II Nagroda na Manhattan International Music Competition (2017)
·       II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Hartford, USA (2017)
·       I Nagroda ex aequo na Międzynarodowym Konkursie COOP Music Awards - Prize Antonio Bertolini w Mediolanie (2014)
·       II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (2013)
·       Tytuł laureatki Klavierpodium der Jugend w Monachium oraz Nagrody Specjalne: Nagroda Mediów, Nagroda Publiczności, Virtuosin 2013, Nagroda za najlepsze wykonanie utworu romantycznego, Nagroda za poetycką interpretację, Vienna Young Pianists-Preis oraz Nagroda Junior jury (2013)
·       Grand Prix na festiwalu Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie (2009)
·       V Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie (2008)
·       Tytuł laureatki Ogólnopolskiego Festiwalu Tydzień Talentów w Tarnowie (2008)
·       I Nagroda na Śląskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu (2005)
·       I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2004)
·       I Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim dla dzieci w Jeleniej Górze (2002)

W 2010 r. znalazła się w grupie siedmiu pianistów reprezentujących Polskę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie.

Joanna Różewska koncertowała w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Czechach, Francji, Szwecji, Kazachstanie, Mołdawii i na Ukrainie, dając koncerty solowe oraz występując z orkiestrami takimi jak:

·       Sinfonia Varsovia
·       Orkiestra Sinfonia Iuventus
·       Orkiestra Kameralna Lviv Virtuosi
·       Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
·       Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Olsztyńskiej
·       Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej
·       Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
·       Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej
·       Łomżyńska Orkiestra Kameralna
·       Orkiestra Concerto Avenna
·       Kwartet Camerata
·       Kameraliści Rzeszowscy
·       Orkiestra Concertus Pro Arte

Joanna Różewska występowała na koncertach okolicznościowych, grając m.in. dla
·       Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego
·       Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Lecha Wałęsy
·       Królowej Norwegii – Jej Królewskiej Mości Królowej Sonji
·       Prezydenta Turcji – Abdullaha Güla
·       Premiera Chińskiej Republiki Ludowej - Wen Jiabao
·       Premiera Ukrainy – Mykoła Azarowa
·       Księcia Walii – Karola Windsora

Doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pianistów takich jak: Leon Fleisher, Andrei Gavrilov, Oleg Maisenberg, Garrick Ohlsson, Matti Raekallio, Jacques Rouvier, Jeffrey Swann czy Michail Voskresensky.

Joanna Różewska była stypendystką Ministra Kultury, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Prezydenta Miasta Siedlce. W 2012 r. otrzymała stypendium Młoda Polska przeznaczone na nagranie płyty.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

Bilet - karnet na koncerty Joanny Różewskiej i Kwartetu Aleksandria - 15 zł.