Kolędowe Serce Mazowsza - Finał Wojewódzki

31 stycznia 2018 (Środa)

W dniach 30-31 stycznia 2018 r. w Siedlcach odbędzie się finał wojewódzki IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza” – największego na Mazowszu festiwalu o tematyce bożonarodzeniowej.

Na scenach Sali Białej i sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi 75 laureatów przesłuchań powiatowych i miejskich z Węgrowa (9 stycznia), Mrozów (9 stycznia), Sokołowa Podlaskiego (9-10 stycznia), Mińska Mazowieckiego (10 stycznia), Garwolina (11 stycznia), Kałuszyna (12 stycznia), Mordów (14 stycznia), Siedlec (29 stycznia).

W Festiwalu bierze udział ponad 1500 wykonawców, którzy reprezentują 54 miejscowości. Uczestników ocenia jury w składzie: Danuta Błażejczyk, Iwona Kobylińska, Barbara Żarnowiecka, dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska, dr hab. Dariusz Zimnicki.

Serdecznie zapraszamy na koncert galowy który odbędzie się 2 lutego 2018 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Pan prof. dr hab. Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pani Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty, Pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pani Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP, Pan Waldemar Kraska – Senator RP, Pan Krzysztof Tchórzewski – Poseł na Sejm RP, Minister Energii, Pani Teresa Wargocka – Poseł na Sejm RP, Pani Anna Siarkowska – Poseł na Sejm RP, Pan Daniel Milewski – Poseł na Sejm RP, J. E. Ks. Bp dr Kazimierz Gurda – Biskup Siedlecki, Pan Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta Siedlce, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego – prof. dr hab. Tamara Zacharuk, JM Rektor Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa – dr Bożena Piechowicz oraz Państwo Starostowie, Burmistrzowie, Wójtowie miejscowości, w których odbywały się przesłuchania konkursowe.

Patronat medialny objęło Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl.

Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza 2018” organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach we współpracy z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Domem Kultury w Kałuszynie, Gminnym Centrum Kultury w Mrozach, Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, Węgrowskim Ośrodkiem Kultury, Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach, Miejską Biblioteką Publiczną w Siedlcach, Katolickim Zespołem Edukacyjnym im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Kolędowe Serce Mazowsza” jest Krzysztof Grzegorz Boruta – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.