MOK

Aktualności

Powrót

Koncert Nuli Stankiewicz dla słuchaczy SUTW pt. "Byle nie o miłości"

09 marca 2022 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

To wyjątkowy koncert, bo choć Agnieszki Osieckiej nie ma z nami już od ponad 20 lat, słuchacz ma wrażenie, że jest obecna podczas koncertu, że go prowadzi, że nigdy od nas nie odeszła. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z poetką, które są prezentowane pomiędzy utworami. Te fragmenty filmów budują niesamowity klimat koncertu i są niejako łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i tymi, które zostały znalezione w zakamarkach radiowych archiwów.

Nula Stankiewicz to jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki. Artystka od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niezwykły duet: Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów. On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

Podczas koncertu w Siedlcach towarzyszyć im będą: Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony, flet, klarnet, Paweł Pańta – kontrabas, Cezary Konrad – perkusja.

Koncert wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

fot. Katarzyna Warno