MOK

Aktualności

Powrót

Koncert Orkiestry Wojskowej w Siedlcach - BRAK ZAPROSZEŃ

13 listopada 2021 (Sobota)
godz. 16:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na koncert Orkiestry Wojskowej w Siedlcach pod dyrekcją Przemysława Hryncewicza. Usłyszymy m.in. „Marsz Bohaterów Westerplatte”, „Ej dziewczyno, ej niebogo” czy „Pierwsza kadrowa”. Z Orkiestrą wystąpią soliści: Ewa Siembida-Jachym, Małgorzata Boć, Daniel Cebula-Orynicz i Zbyszko Tuchołka.

Orkiestra powstała w 1947 r. w Sanoku. Do roku 1976 jej siedzibą był Jarosław. W 1977 r. Orkiestra została przeniesiona do Siedlec, gdzie tradycje muzyki wojskowej sięgają okresu międzywojennego. W 1996 roku orkiestra garnizonowa zostaje przeformowana w Orkiestrę 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej, stając się jej pododdziałem reprezentacyjnym. Od 2002 roku, po reorganizacji Orkiestr, następuje jej powrót do struktur garnizonowych.

Obecnie swoją działalnością obejmuje całe województwo mazowieckie i podlaskie. Występuje dla wojska i społeczeństwa podczas uroczystości państwowych, wojskowych, miejskich i na uroczystościach rekreacyjno-rozrywkowych. Prezentuje muzykę patriotyczno- historyczną, religijną, poważną i rozrywkową. W szyku marszowym wykonuje efektowną musztrę paradną.

Współpracuje z instytucjami kulturalnymi miasta Siedlce: Miejskim Ośrodkiem Kultury, Centrum Kultury i Sztuki oraz chórami: Katedralnym i Chórem Miasta Siedlce. Orkiestra pełni także funkcje reprezentacyjne, biorąc udział w powitaniach mężów stanu i dowódców wojskowych: w Pałacu Prezydenckim, Sztabie Generalnym Wojska Polskiego oraz w Dowództwie Garnizonu Warszawa.

W roku 2003 na Konkursie Orkiestr Garnizonowych Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju zajęła I miejsce, prezentując najlepszy program koncertowy, za co została wyróżniona dyplomami i pucharami Ministra Obrony Narodowej. Ma na swoim koncie występy zagraniczne m.in.: w Austrii, Niemczech, Holandii, Słowacji i Łotwie.

Od 1 stycznia 2011 r. orkiestra występuje pod nazwą „Orkiestra Wojskowa w Siedlcach”.

W 2013 r. orkiestra wzięła udział w 48. Konkursie Orkiestr Wojska Polskiego w Świeradowie-Zdroju, gdzie zdobyła tytuł laureata konkursu w kategorii koncertu estradowego. We wrześniu 2017 roku orkiestra została laureatem 52. Konkursu Orkiestr Wojska Polskiego również w Świeradowie-Zdroju.

Obecnie dowódcą – kapelmistrzem jest st. chor. szt. Przemysław Hryncewicz.

Zaproszenia do odbioru od 5 listopada w kasie MOK przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz zgodnie z kalendarzem imprez. Liczba miejsc ograniczona - AKTUALIZACJA: BRAK ZAPROSZEŃ!!!