MOK

Aktualności

Powrót

Koncert zespołu Happysad + gość: BAiKA

24 marca 2019 (Niedziela)
godz. 19:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Z okazji dziesięciolecia płyty Mów mi dobrze, czwartej w dyskografii Happysad, a pierwszej, która zyskała status platynowej, w lutym 2019 r. nakładem Mystic Production ukaże się jej edycja winylowa w nowej, zremasterowanej przez Leszka Kamińskiego wersji.


Dziesięcioleciu Mów mi dobrze zespół Happysad postanowił zadedykować także najbliższą trasę koncertową, która rozpocznie się 8 lutego 2019 r. w Krynicy, a zakończy w połowie kwietnia koncertami w Irlandii.

- Moment pracy nad tym materiałem to absolutny wystrzał energii, jaką dała nam wtedy praca z nowym wydawcą, Mystic Production, nowy muzyk - Daniel Pomorski, nowa, podwarszawska, chłodna, ale przytulna sala prób, której stworzenie było naszym marzeniem i priorytetem oraz wiosna po długiej, nieprzyjemnej zimie. Wpuszczenie jej do próbowni było dla nas zastrzykiem endorfin i haustem weny. Chyba nigdy tak łatwo i szybko nie pracowaliśmy świadomie nad płytą” - podsumowuję powstawanie płyty Mów mi dobrze Łukasz Cegliński, gitarzysta Happysad.

Mów mi dobrze świetnie znosi koncertową próbę czasu. W piwnicy u dziadka, Taką wodą być i Nie ma nieba, osiadły w koncertowym repertuarze zespołu niemal na stałe. Tym razem, z okazji okrągłej rocznicy jej nagrania, będzie można usłyszeć na żywo także rzadziej grane utwory z tego krążka. Wiosenna trasa została więc nazwana Mów Mi Dobrze Tour 2019, ale nie tylko utwory z tej płyty pojawią się na trasie. W końcu Mów mi dobrze to nieco ponad 40 minut muzyki, a klubowe koncerty Happysad trwają zazwyczaj nieco ponad dwie godziny.

Skład zespołu:
Kuba Kawalec – wokal, gitara,
Łukasz Cegliński „Pan Latawiec” – gitara, wokal
Artur Telka – bas,
Jarek Dubiński „Dubin” – perkusja,
Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal,
Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe.

BAiKA, czyli Banach i Kafi
Piszą o nas, że jesteśmy duetem kompozytorsko-scenicznym, ale sami uważamy się za zespół. Po raz pierwszy daliśmy o sobie znać jesienią 2015 roku, umieszczając na listach przebojów kilku rozgłośni radiowych piosenkę utrzymaną w stylistyce reggae – Jeśli tylko to będzie możliwe.

Nasza muzyka to szeroko rozumiany rock, od reggae i bluesa, przez elektronikę do punk rocka. W roku 2016 r. wydaliśmy „przedpłytę”, czyli materiał z zarejestrowanego na żywo koncertu w radio Koszalin, stąd nazwa RK+, bo na płycie oprócz piosenek na żywo, znalazły się także 3 utwory studyjne. Z tą płytą zwiedziliśmy więcej niż pół Polski, grając koncerty w przeróżnych miejscach. Odwiedzaliśmy sceny małych kawiarni i większych klubów, plenery na kilka tysięcy i kilkanaście osób, festiwale, graliśmy zazwyczaj w duecie, ale zdarzyło się też w większych składach, z gośćmi, a i nas goszczono. Działo się. Na oficjalną, debiutancką płytę kazaliśmy wszystkim trochę poczekać. Uważamy, że warto było. 9 lutego 2018 roku światło dzienne ujrzały Byty zależne”

Piotr Banach – założyciel i lider zespołów Hey (w latach 1992-99), Indios Bravos, Ludzie Mili, Dum-Dum, a także muzyk wielu szczecińskich zespołów, między innymi grupy Kolaboranci. Pomysłodawca i główny kompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej Puk, puk oraz producent, autor tekstów i multiinstrumentalista.

Katarzyna Sondej „Kafi” – wokalistka, grająca również na gitarze i instrumentach klawiszowych, wcześniej związana z legnicką grupą StandBy.

Obecnie BAiKA tworzą:
Piotr Banach – gitara.
Katarzyna Sondej "Kafi" – śpiew, instrumenty klawiszowe,
Marcin Żabiełowicz – gitara.

Bilety w cenie 59 zł w przedsprzedaży oraz 69 zł w dniu koncertu do nabycia na ticketmaster.pl oraz w kasach MOK
- przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45
- przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
Rezerwacje biletów pod nr tel 25 794 31 03 i 25 794 31 26.