Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

13 czerwca 2019 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie w roku szkolnym 2018/2019. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. 13 czerwca zapraszamy na koncerty "W kręgu Szekspira" i "Dawno, dawno temu...".

Osnową kolejnego programu poetycko-muzycznego adresowanego do uczniów szkół średnich będzie twórczość największego dramaturga wszech czasów, Williama Szekspira. Jak napisał Jan Kott, znakomity jej badacz i znawca, „Szekspir jest jak świat albo życie. Każda epoka znajduje w nim to, czego szuka i co sama chce zobaczyć”. Dzieła mistrza ze Stratfordu wywarły silny wpływ na literaturę polską. Aktor warszawskich teatrów, Cezary Nowak, przypomni więc słuchaczom szekspirowskie monologi, ale zaprezentuje także wiersze polskich autorów nawiązujące do dziedzictwa geniusza epoki elżbietańskiej. Poetyckie strofy zabrzmią wespół z muzyką przełomu XVI i XVII wieku, graną na dawnych, historycznych instrumentach.

Przy dźwiękach dworskiej kapeli opowiemy dzieciom baśnie o królach, pięknych księżniczkach, groźnych smokach i dzielnych rycerzach. Muzyka, pobudzając wyobraźnię sprawi, że wszyscy chętnie posłuchają historii, które miały miejsce dawno, dawno temu…

Wystąpią:
Cezary Nowak – aktor,
Anna Wcisło / Marcin Sochan – skrzypce barokowe,
Agnieszka Szwajgier / Agnieszka Mazur – pomort, flety,
Katsiaryna Pazharytskaya – teorba.