Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie" - KONCERTY PRZEŁOŻONE

19 marca 2020 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, informującym o podjęciu zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Oznacza to czasowe zawieszenie od 12 marca 2020 r. organizacji wszystkich wydarzeń kulturalnych, zawieszenie zajęć artystycznych prowadzonych w MOK oraz zamknięcie wszystkich obiektów Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6, Pułaskiego 7, ul. Sienkiewicza 63 i Rynkowej 24.

Wszystkie wydarzenia kulturalne zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach w tym okresie zostają przełożone na późniejsze terminy, o których będziemy informować na bieżąco. Zakupione bilety zachowują ważność.

Opłaty za udział w sekcjach prosimy wpłacać zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Wszystkie wyrównania i korekty nastąpią w czerwcu.

Informację o wznowieniu działalności instytucji kultury, w tym MOK, podamy bezzwłocznie po wydaniu komunikatu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie w roku szkolnym 2019/2020. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. 19 marca zapraszamy na koncerty pt. Kunszt dawnego tańca – barok i Na dworze Króla Słońce.

Tym razem program z udziałem artystów Baletu Dworskiego Cracovia Danza poświęcimy sztuce tanecznej epoki baroku. Na najwyższy poziom wzniosła się ona we Francji, w otoczeniu Ludwika XIV. Władca, który sam był znakomitym tancerzem i zatrudniał na swoim dworze najwybitniejszych choreografów tego czasu, uczynił z tańca i muzyki nie tylko ulubioną dworską rozrywkę, ale także narzędzie propagandy. Podczas koncertu zaprezentujemy najważniejsze barokowe tańce, które królowały na wystawnych balach i w przedstawieniach baletowych - najpierw w Wersalu, a następnie na wszystkich europejskich dworach.

Do podparyskiej rezydencji Króla Słońce udamy się też z dziećmi. Opowiemy im o modnych strojach i tańcach, o dworskiej etykiecie oraz przybliżymy fascynującą postać Ludwika XIV, który zmienił oblicze francuskiej sztuki i całego swojego kraju.

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo. Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona!!!

Terminy i tematy kolejnych koncertów:
16 kwietnia 2020: Muzyczne portrety - Marek Grechuta/Historie pisane dźwiękami
21 maja 2020: W stronę Nowego Świata/Opowiem Ci bajkę…
18 czerwca 2020: W. A. Mozart - Bastien i Bastienne. Przedstawienie operowe w kostiumach