Majówka z MOK

02 maja 2022 (Poniedziałek)
Miejski Ośrodek Kultury

Przed nami Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jak również 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Miejski Ośrodek Kultury przygotował szereg atrakcji związanych z obchodami obydwu świąt.

Święto Konstytucji uczcimy w symboliczny sposób przy budynku „Podlasie” ozdabiając dwa drzewa białymi i czerwonymi wstążkami. Siedlczanie będą mogli zrobić sobie zdjęcie w specjalnym monidle oraz poznać postaci historyczne z obrazu „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” Jana Matejki. Sam budynek „Podlasie” oraz Salę Białą oświetlimy w biało-czerwone barwy.

Na dziesięciu naszych słupach ogłoszeniowych znajdziecie specjalne plakaty z biało-czerwonymi naklejkami, które każdy będzie mógł zabrać ze sobą. Proponujemy mieszkańcom Siedlec także „łyk poezji”, takich znanych poetów jak Baczyński, Gałczyński, Karpiński czy Konopnicka. Wiersze lub ich fragmenty umieszczone zostaną na „Banerkach Poetyckich”, które spotkacie na ulicznych latarniach oraz przystankach w centrum miasta.