PRZEŁOŻONY!!! Niedzielny Salon Muzyczny - koncert Aliny Mleczko & Tango Attack

29 marca 2020 (Niedziela)
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, informującym o podjęciu zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Oznacza to czasowe zawieszenie od 12 do 25 marca 2020 r. organizacji wszystkich wydarzeń kulturalnych, zawieszenie zajęć artystycznych prowadzonych w MOK oraz zamknięcie wszystkich obiektów Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6, Pułaskiego 7, ul. Sienkiewicza 63 i Rynkowej 24.

Wszystkie wydarzenia kulturalne zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach w tym okresie zostają przełożone na późniejsze terminy, o których będziemy informować na bieżąco. Zakupione bilety zachowują ważność.

Opłaty za udział w sekcjach prosimy wpłacać zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Wszystkie wyrównania i korekty nastąpią w czerwcu.

Informację o wznowieniu działalności instytucji kultury, w tym MOK, podamy bezzwłocznie po wydaniu komunikatu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alina Mleczko
Pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Davida Pitucha i Krzysztofa Herdera. W 1995 r. zadebiutowała w Filharmonii Narodowej wykonując Fantazję na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową Heitora Villa-Lobosa.

Wydała pięć solowych płyt. Dwie z nich nominowane były do nagrody fonograficznej Fryderyk. Nagrodzona przez magazyn Classique we Francji za płytę Siesta. Otrzymała także wyróżnienie „Rewelacja Audio Video” za płytę Fiesta. Jej ostatni solowy album zawierający sonaty otrzymał znakomite recenzje m.in. w magazynie Gramophone w Wielkiej Brytanii. Amerykańskie pismo muzyczne Saxophone Journal poświęciło jej artykuł, w którym przedstawia ją jako jedną z najlepszych i najbardziej interesujących saksofonistek świata.

Jako solistka koncertuje z orkiestrami m.in. Capella Istropolitana, Narodową Orkiestrą Ukrainy, Duńską Orkiestrą Radiową, a także z najlepszymi polskimi orkiestrami m.in. Symfonią Varsovią. Z równym powodzeniem wykonuje utwory z klasycznego repertuaru na saksofon jak i muzykę współczesną. Koncertuje w wielu krajach Europy i USA.

Jednym z ostatnich takich projektów jest spektakl Saksofon na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego. Tekst interpretowany przez Mariusza Bonaszewskiego ilustruje muzycznie własnymi improwizacjami.

Tango Attack
W skład zespołu wchodzą wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje.

Zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem, sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi. Repertuar wyznaczony jest jedynie granicami wyobraźni – od klasycznego tanga w nowych aranżacjach po tangowe remake'i utworów popularnych i specjalne autorskie kompozycje. Zespół na stałe współpracuje z najlepszymi w Polsce tancerzami tanga argentyńskiego (para mistrzowska Anna Iberszer i Piotr Woźniak), a także z wybitnymi postaciami piosenki z całego świata (Andres Martorell – Urugwaj, Olga Avigail – Izrael, Chris Schittulli – Francja, Katarzyna Jamróz, Olga Szomańska).

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach MOK:
- przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed koncertem,
- przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00.
Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 23.