Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej "Hosanna Festival"

26 sierpnia 2018 (Niedziela)
Amfiteatr, ul. Wiszniewskiego

Hosanna Festival to Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od ponad 20 lat organizowany jest w Siedlcach. U progu swej historii był Diecezjalnym Przeglądem Piosenki Religijnej, z czasem zyskał rangę ogólnopolską i zmienił nazwę. Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach i Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Gromadzi dziesiątki młodych, utalentowanych muzyków z całej Polski oraz liczną publiczność.

Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej,  festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków - otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest także okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów i solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski. Program Festiwalu jest tak przygotowywany, aby każdy, od niemowlaka do seniora, mógł znaleźć coś dla siebie. Festiwal trwa 3 dni, a wszystkie wydarzenia z nim związane realizowane są w Siedlcach.