Otwarcie wystawy fotografii Fotoklubu Podlaskiego

18 stycznia 2018 (Czwartek)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Fotoklub Podlaski działa przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Powstał w 1991 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Białej Podlaskiej. Obecnie Fotoklub skupia około czterdziestu członków. Są to zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Opiekunem Fotoklubu z ramienia BCK i jednocześnie jego aktywnym członkiem jest główny specjalista do spraw fotografii Małgorzata Piekarska.

Działalność Fotoklubu to wystawy, plenery, warsztaty fotograficzne oraz comiesięczne spotkania dyskusyjne. Plenery odbywają się w gminach powiatu bialskiego (najczęściej wiosną). Ich efektem są wystawy poplenerowe i katalogi promujące gminy. Wystawy autorskie są okazją do zaprezentowania dokonań indywidualnych osób zrzeszonych w Fotoklubie. Wybór tematyki, kolorystyki, klimatu zdjęć - należy do autorów. Członkowie Fotoklubu Podlaskiego bardzo cenią sobie plenery z kolegami z Siedlec, innych zakątków Polski i zagranicy. Najlepszym przykładem wieloletniej współpracy są Międzynarodowe  Plenery "Podlaski Przełom Bugu", organizowane od 1996 r. przez MOK w Siedlcach przy współorganizacji z BCK w Białej Podlaskiej. Ważnym elementem działalności Fotoklubu są Międzynarodowe Jesienne Warsztaty Fotograficzne w Janowie Podlaskim. Odbywają się one co roku w listopadzie od trzynastu lat. Podczas warsztatów znani artyści fotograficy prezentują swój dorobek, odbywają się wykłady z różnych dziedzin fotografii oraz pokazy prac uczestników. Podsumowaniem warsztatów są wystawy i obszerne katalogi.

Wystawa czynna do 9 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00