MOK

Aktualności

Powrót

Podsumowanie artystyczne roku 2016 MP Dance

25 stycznia 2017 (Środa)
godz. 19:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Formacja taneczna MP Dance powstała w październiku 2007 roku. Instruktorem i choreografem grupy jest mgr Agnieszka Lipińska, absolwentka AWF w Warszawie, instruktor rekreacji ruchowej, pedagog oraz wieloletnia tancerka „Małego Podlasia”. W skład zespołu wchodzi około 100 osób w wieku od 4 do 16 lat. Tancerze ćwiczą w 4 grupach wiekowych.

Mimo dużej liczby członków zespołu oraz szerokiego przedziału wiekowego każdy młody tancerz traktowany jest zgodnie ze swoim wiekiem, możliwościami i oczekiwaniami. W sposób szczególny choreograf podchodzi do najmłodszych członków formacji, stwarzając im warunki do tzw. dobrego startu. Dzieci wprowadzane są w świat tańca poprzez zabawę, dzięki czemu nie odczuwają trudu jaki trzeba włożyć, aby stać się dobrym tancerzem, a dzięki występom przed publicznością początkujący artyści nabierają śmiałości i pewności siebie.

W chwili obecnej głównym celem działalności zespołu jest popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży, zapewnienie im atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego i pokazanie, że taniec jest świetnym sposobem na nudę. Priorytetem dla instruktora zespołu jest wszechstronny rozwój tancerzy oraz przygotowanie ich do jak najlepszego prezentowania się na scenie w myśl zasady „aby taniec uczył, bawił i opowiadał”.

W związku z ogromną dynamicznością rozwoju szeroko pojętego dziś tańca, zespół regularnie pracuje nad poszerzaniem swojego programu o nowe elementy. Podczas prób członkowie FT MP Dance mają możliwość poznania różnorodnych form tańca nowoczesnego i stylizowanego, w których stosowane są rozmaite taneczne techniki rozpoczynając od podstaw baletu, poprzez jazz oraz modern, po disco dance, hip-hop, funky i break dance. Agnieszka Lipińska wciąż poszukuje nowych inspiracji do tworzenia ciekawych i oryginalnych choreografii z wykorzystaniem barwnych kostiumów oraz rekwizytów.

Efekty pracy tancerzy będzie można obejrzeć podczas noworocznego show podsumowującego działalność zespołu w 2016 roku. Koncert będzie podsumowaniem zarówno ostatnich 4 miesięcy pracy nad nowymi choreografiami i umiejętnościami tanecznymi, jak i całego roku. Wezmą w nim udział początkujący tancerze, którzy swoją przygodę z tańcem zaczęli dopiero w tym roku szkolnym oraz starsi stażem członkowie formacji, którzy zaprezentują układy taneczne nagrodzone podczas tegorocznych festiwali tańca. Na scenie nie zabraknie przedszkolaków - najmłodszych tancerzy zespołu w radosnych tanecznych pokazach. Wszystko to połączone w niepowtarzalne show będzie można podziwiać podczas najbliższego koncertu FT MP Dance, na który już dziś zapraszają tancerze i choreograf zespołu!

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63. Rezerwacje: 25 794 31 03.