Powróćmy jak za dawnych lat - koncert Zespołu Artystycznego Seniorynki

27 marca 2022 (Niedziela)

Zespół Artystyczny Seniorynki wraz z kapelą koncertuje i wystawia zróżnicowane tematycznie spektakle od osiemnastu lat. Skład zespołu to: Grażyna Bednarzak, Jola Puszkarska, Jagoda Jaworska, Krystyna Krupa, Krystyna Piekart, Marzena Sałata, Elżbieta Langowska, Elżbieta Drabarek, Krystyna Janiak, Renata Połaska, Janina Kałużna, Elżbieta Rzewuska, Ziuta Izdebska, Stanisław Omelańczuk i Marian Leśniak. Kapela wystąpi w składzie: Antoni Perz – akordeon, Jarosław Miler – gitara akustyczna, Andrzej Dmowski – gitara basowa, Władysław Matejko – klarnet, Marek Mężyński – instrumenty klawiszowe, Adam Pleskacz – instrumenty perkusyjne.

Kierownikiem zespołu, autorką scenariusza, reżyserem i prowadzącą koncerty jest Jadwiga Stachowska.

W zespole seniorzy w wieku od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu lat realizują swoje marzenia koncertując dla mieszkańców i podejmując tematy związane z historią i kulturą Siedlec. Podczas koncertu „Powróćmy jak za dawnych lat” Seniorynki zaprezentują najpiękniejsze melodie filmowe lat dwudziestych i trzydziestych.

Koncert realizowany przy finansowym wsparciu Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.