Słuchowisko "Evelyn, na bosaka"

01 czerwca 2021 (Wtorek)
YouTube MOK

„Evelyn, na bosaka” to słuchowisko dla dzieci i dorosłych przygotowane przez Teatr „Teraz My” działający w Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To opowieść o pokonywaniu własnych ograniczeń i spełnianiu marzeń, mimo przeciwności losu.

Evelyn Gienne, tytułowa bohaterka słuchowiska, to szkocka perkusistka, której utrata słuchu w wieku 12 lat, nie przeszkodziła w spełnianiu muzycznych marzeń. Koncertuje, nagrywa, zdobywa nagrody, uczy ludzi słuchać.

Zdobywczyni m.in. nagrody Grammy za nagranie Sonaty na dwa fortepiany i perkusję Béla Bartóka. uhonorowana kilkunastoma doktoratami honorowymi muzycznych uczelni brytyjskich oraz Orderem Imperium Brytyjskiego.

Premiera na kanale YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się 1 czerwca o godz. 17.00.

Premiera radiowa słuchowiska miała miejsce w audycji Kultura na Fali w Katolickim Radiu Podlasie 15 maja.

Scenariusz:
Sandra Szwarc

Reżyseria:
Katarzyna Szczepaniak

Realizacja akustyczna i opracowanie muzyczne:
Marek Matwiejczyk

Zdjęcia:
Magdalena Izdebska

Obsada:
Evelyn Gienne – Joanna Olszewska, Głuchy Telefon – Irena Frank, Lekarz – Zdzisława Kozak, Mały Dzwonek – Wanda Dąbrowska, Mama – Bożena Malińska, Organy – Sławomir Obrępalski, Pani Doktor - Danuta Pluchrat, Pień – Jolanta Wożbińska, Profesor Indianiec – Piotr Łopuski, Profesor Nudziarski - Urszula Syczuk, Profesor Poważny – Janusz Prekurat, Starszy Pan – Mieczysław Księżopolski, Wielki Dzwon – Mirosława Jarmul