MOK

Aktualności

Powrót

Spektakl "Dzieci Powstania 44" w Pruszkowie

29 listopada 2021 (Poniedziałek)
godz. 18:30
Pruszków

Muzeum Dulag 121 wspólnie z Krzysztofem Rymuzą - Starostą Pruszkowskim serdecznie zaprasza na spektakl "Dzieci Powstania '44" w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, który odbędzie się 29 listopada o godz. 18:30 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, ul. Bohaterów Warszawy 4.

Spektakl 
"Dzieci Powstania ’44" w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ to niesamowite i wzruszające widowisko musicalowe przenoszące widza w świat dzieci, którym wojna brutalnie przerwała dzieciństwo. Spektakl został stworzony z serca i z wielkim sercem jest tańczony przez dzieci.

Inspiracją dla autorki – Joanny Woszczyńskiej – były prawdziwe historie i wspomnienia z Powstania Warszawskiego. Spektakl opowiada o wojnie widzianej oczami dziecka za pomocą tańca współczesnego i piosenek walczącej Warszawy. Sceny spektaklu zmieniają się jak w kalejdoskopie obrazując całe spektrum dramatu młodych ludzi i towarzyszących im emocji.

Obsadę spektaklu stanowi kilkudziesięcioosobowa grupa utalentowanych tancerzy, aktorów i wokalistów Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, którzy doskonale wcielają się w role małych bohaterów z Powstania.

Joanna Woszczyńska scenariusz oparła na prawdziwych wspomnieniach dzieci z książek: Jerzego Mireckiego pt. "Dzieci ’44", Joanny Papuzińskiej pt. "Asiunia" i Bogumiła Janusza Żórawskiego pt. "Kamienie też czasem płaczą". Dzięki wspaniałej choreografii, której towarzyszą również piosenki, spektakl trafia do serca widza w każdym wieku oraz skłania i pobudza do refleksji.

Premiera spektaklu odbyła się 14 listopada 2014 roku w Siedlcach. Przedstawienie wystawione było już ponad sto razy w Siedlcach, Warszawie, Sokołowie Podlaskim, Białej Podlaskiej oraz w Wilnie na Litwie. 3 listopada 2015 r., z inicjatywy Stowarzyszenia Dzieci Powstania 1944 oraz Jerzego Mireckiego, autora książki "Dzieci ’44", spektakl został wystawiony w Muzeum Powstania Warszawskiego. Fragmenty grane były również dla Polonii w Monachium oraz podczas Pucharu Świata w Pradze.

"Dzieci Powstania ’44" to wspaniała i wzruszająca lekcja historii i patriotyzmu.

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Joanna Woszczyńska
Przygotowanie wokalne: Edyta Wójcik
Patronat honorowy: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Dzieci Powstania 1944

Wstęp na spektakl jest bezpłatny. Wejściówki będzie można od najbliższego poniedziałku odebrać w siedzibie Muzeum Dulag 121, CKiS w Pruszkowie oraz pobrać na na stronie internetowej.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Pruszków i Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie