Spotkanie Grupy Twórczej FOTOGRAM

08 stycznia 2017 (Niedziela)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Grupa Twórcza FOTOGRAM, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, powstała w 2001 roku. Skupia osoby czynnie zajmujące się fotografią. Została powołana w celu rozwijania i upowszechniania twórczości fotograficznej oraz doskonalenia warsztatu i pogłębiania wiedzy o fotografii wśród jej członków. Zgodnie z założeniami organizowane są wystawy, plenery, pokazy prac, prelekcje i wykłady z różnych dziedzin fotografii.

Wydano wiele katalogów wystaw i kalendarzy, prace członków Grupy znalazły się w wydawnictwach albumowych. Po piętnastu latach działalności śmiało można stwierdzić, że powstało w Siedlcach środowisko osób systematycznie i aktywnie zajmujących się twórczością fotograficzną. Członkowie Grupy organizują wystawy indywidualne, biorą udział w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach i wystawach, wielu zdobywa nagrody w prestiżowych konkursach fotograficznych.

Dzięki aktywności i staraniom członków Grupy w lutym 2007 r. została powołana Galeria Fotografii FOKUS. Prezentowane są w niej prace siedlczan i zaproszonych twórców. Jest ona bardzo ważną placówką kulturotwórczą, jedyną tego typu w Siedlcach. Przybliża mieszkańcom różne kierunki, style i techniki fotografii. W krótkim czasie stała się znana w kraju i służy promocji miasta.