Spotkanie Grupy Twórczej Fotogram

02 lutego 2020 (Niedziela)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Spotkanie autorskie Zbigniewa Furmana

W ciągu dziewiętnastu lat istnienia Grupa Twórcza Fotogram skupiała pasjonatów fotografii na różnym poziomie zaawansowania, chcących doskonalić swoje umiejętności. Organizowane są wystawy, plenery, pokazy prac, prelekcje. Podczas spotkań odbywają się prezentacje prac członków Grupy oraz omawiane są sprawy związane z jej działalnością. Bardzo często organizowane są spotkania z twórcami i krytykami oraz wykłady z różnych dziedzin fotografii. W ostatnim czasie gośćmi Grupy Twórczej Fotogram byli m.in.: Robert Dejtrowski, Ewa Kacperek, Michał Ludwiczak, Dariusz Szubiński, Tadeusz Późniak, Andrzej Kościuczyk.

Dotychczas odbyły się trzydzieści dwie wystawy zbiorowe i osiemnaście plenerów edukacyjnych. Wydawane są katalogi tychże wystaw, a prace członków Grupy drukowane są w albumach i kalendarzach. Na szczególne wyróżnienie zasługują autorzy wystaw prezentowanych w ostatnim roku w Galerii „w Bramie”: Lech Iwiński Gdzieś w Polsce oraz Barbara Biarda, Magdalena Kasprzykowska, Lena Skarus i Adam Krasuski sLOVEnia – po słonecznej stronie Alp. W Małej Galerii Sztuki MOK swoją wystawę Bo siła jest kobietą pokazała Agnieszka Król. Pierwsze miejsce w konkursie Zdjęcie z Tatą zajął Aleksander Skums.

Osiągnięcia członków Grupy Twórczej Fotogram, ich zaangażowanie i pasja, oraz działania Miejskiego Ośrodka Kultury na rzecz upowszechniania fotografii cieszą się uznaniem wśród osób zainteresowanych tą dziedziną. Niemal co miesiąc dołączają do nas adepci oraz ci, którzy mają już pokaźny dorobek i sprecyzowane zainteresowania fotograficzne. Grupa Twórcza Fotogram jest jednym z najbardziej aktywnych środowisk twórczych naszego miasta.

Andrzej Ruciński