MOK

Aktualności

Powrót

Spotkanie słuchaczy SUTW z Andrzejem Grabowskim

07 grudnia 2022 (Środa)
godz. 11:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Pierwszym grudniowym gościem Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie Andrzej Grabowski – aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i kabaretowy. Urodzony w 1952 roku w Chrzanowie. Absolwent Krakowskiej Wyższej Szkoły Teatralnej. Aktor Teatru Słowackiego w Krakowie. Stworzył wiele znakomitych ról filmowych, serialowych i teatralnych. Nagrodzony wieloma nagrodami za role filmowe i teatralne. Ogromny talent komediowy i świetny kontakt z publicznością od lat wykorzystuje występując z recitalami na estradzie w kraju i na świecie.

Choć nazywa siebie „pierwszym komediantem kraju” i kokieteryjnie stwierdza, że „oprócz tego Ferdka, to chyba niewiele w życiu zagrał”, Andrzej Grabowski dobrze zna swoje różnorodne możliwości i jest cenionym aktorem. Występował w kabarecie, grał w wielu w filmach i spektaklach teatralnych, nagrał cztery płyty z piosenkami, które sam napisał. Ponadto jest doskonałym gawędziarzem, w którego historiach jest miejsce na śmiech, smutek, piękne kobiety, nostalgię i sztubackie wygłupy.

Czym jest aktorstwo? Czy komediowe role pomagają tworzyć dystans do trudów życia? Czy aktor przechodzi na emeryturę? Jaka rola jest najcenniejsza w dorobku? A jaka nadal pozostaje w sferze aktorskich marzeń? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszymy w czasie spotkania.

Wydarzenie wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.