Spotkanie słuchaczy SUTW z Arturem Barcisiem

21 czerwca 2017 (Środa)
godz. 11:00 14:00

Artur Barciś to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, a także reżyser. Od 1984 r. związany z Teatrem Ateneum. Bardzo często gra role drugoplanowe, jednak są one tak wyraziste, że nie sposób je zapomnieć. Nierzadko grywa postaci dziwaków lub osób niezrozumianych przez społeczeństwo. Pod koniec lat 90. zyskał sympatię widzów dzięki jednej z głównych ról w serialu „Miodowe Lata”. Zagrał ponad 100 ról. O sobie pisze: „Imię - Artur. Nie mam drugiego, rodzice nie dali. Może uznali, że to (w 1956 roku w małej wsi Kokawa pod Częstochową) jest i tak oryginalne i wystarczy za dwa. Lubię swoje imię. Nazwisko – Barciś. Nie bardzo wiadomo skąd się wzięło, ale odnalazłem przypadkowo miasteczko we Włoszech o podobnej nazwie BARCIS i uknułem dla kolorowych pism historyjkę o tym, że mój ród wywodzi się z Włoch. A może to prawda? Rodzina. Żona Beata, syn Franek, psy Nesca i Inka oraz kot Pędzel. […] Zawód. Jest obok rodziny, sensem mojego życia. Ma wiele odcieni. W większości to barwy radosne i wesołe, ale również jest miejsce na ciemną stronę mocy.”

fot. Agencja Koncertowa Luxart