Spotkanie słuchaczy SUTW z Gabrielem Michalikiem

22 maja 2019 (Środa)
godz. 11:00 14:00

Danuta Szaflarska. Jej czas

Podobno, jak na aktorkę, miała zbyt małe oczy. Radziła sobie trzymając je zawsze szeroko otwarte, nie tylko przed kamerą. Jej świat zmieniał się w szalonym tempie. Danuta Szaflarska dzieciństwo spędziła w galicyjskiej wsi, dorastała w Nowym Sączu i Krakowie, pierwsze kroki wśród kulturalnej elity stawiała w przedwojennej Warszawie, debiutowała w okupowanym Wilnie, po czym wróciła do ogarniętej wojną Warszawy, by naprawdę przeżyć to, co później zagrała w „Zakazanych piosenkach” – filmie, który przyniósł jej ogromną sławę.

Autor biografii kreśli subtelny portret legendy teatru i kina, ludzi, których napotkała oraz epoki, którą mimo dramatycznych przeszkód, przeżyła z naturalną elegancją, wdziękiem i niezwykłą pogodą ducha.

Gabriel Michalik – polski dziennikarz i autor opowiadań. Syn aktorki i pisarki Joanny Keller-Michalik i aktora Stanisława Michalika. Karierę zawodową rozpoczynał jako obnośny sprzedawca skarpetek, następnie był gońcem. Na początku lat 90. – jak sam mówi – przez przypadek trafił do „Tygodnika Solidarność”. Został reporterem. Publikował na łamach m.in.: „Tygodnika Solidarność”, „Expressu Wieczornego”, „Życia Warszawy”, „Życia”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Tygodnika Powszechnego”.