Swing Club na Mazowszu - koncert RB Dixie Five

02 czerwca 2019 (Niedziela)
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Cykl koncertów Swing Club na Mazowszu nawiązuje bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już siódmy rok cyklu spotkań muzycznych - Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 80 koncertów i wystąpiło ponad 400 wykonawców. Program cyklu, który Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach organizuje wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury, jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Koncerty prowadzi inicjator i gospodarz Swing Club - Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Podczas drugiego tegorocznego koncertu, który  odbędzie się 2 czerwca, zaprezentowany zostanie stary, dobry jazz. Z programem w stylu nowoorleańskim wystąpi RB Dixie Five.

Zespół założony został w 2014 roku przez jego leadera, multiinstrumentalistę – Romana Bartnickiego. Wykonują muzykę w stylu typowym dla Nowego Orleanu i jego ulicznych parad. Na repertuar zespołu duży wpływ wywarła muzyka wykonywana przez artystów, których kariery muzyczne miały początki właśnie w tym mieście, a mianowicie: Louisa Armstronga, Kida Ory, Joe „King” Olivera.

Choć zespół jest młody, to grają w nim doświadczeni muzycy, absolwenci klasycznych szkół muzycznych i wydziałów jazzu tych uczelni. Dużą popularnością cieszą się w ich wykonaniu parady uliczne przeprowadzane na wzór parad Nowego Orleanu. Zespół jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie – Old Jazz Meeting – Złota Tarka 2015.

Wykonawcy:
Roman Bartnicki – suzafon,
Dominik Mietła – trąbka,
Janusz Witko – klarnet, saksofon sopranowy, tenorowy,
Robert Szczerba – puzon,
Wiktor Zydroń – banjo.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Współfinansujący: STOART

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MOK
- przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed koncertem,
- przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00.
Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.