MOK

Aktualności

Powrót

Szła Kolęda 2017 - Koncert Laureatów

20 stycznia 2017 (Piątek)
godz. 18:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

SZŁA KOLĘDA 2017
XI Przedszkolny Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych


Boże Narodzenie jest świętem wszystkich na całym świecie dzieci.
Wszystkich, bez różnicy rasy, narodowości, języka i pochodzenia.
Dla nich wszystkich narodził się w Betlejem Chrystus ...
Papież Jan Paweł II
Orędzie „Urbi et Orbi” na Boże Narodzenie 1979 roku,
Watykan, 25 XII 1979 r.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Siedlce
Patronat medialny:  Katolickie Radio Podlasia

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach

Organizatorzy zapraszają 13 stycznia 2017 r. (piątek) o godz. 10:00 do udziału w przesłuchaniach konkursowych do XI Przedszkolnego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda 2017″.

Celem festiwalu jest propagowanie działalności twórczej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie umiejętności śpiewania solowego i zespołowego oraz pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej.Przedszkolaki będą prezentować jeden utwór: kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczno-noworoczną w języku polskim lub języku obcym. Może to być występ solowy, w duecie lub z zespołem.  Jury będzie oceniać: poziom warsztatu wykonawczego, oryginalność wykonania i ogólny wyraz artystyczny.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wypełnienie elektronicznej karty zgłoszenia (dostępnej na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w zakładce „Szła Kolęda 2017”), którą należy przesłać do organizatora do 5 stycznia 2017 roku. Finaliści wystąpią w Koncercie Laureatów dnia 20 stycznia 2017 r. (piątek) o godz. 18:00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6.