Wernisaż XXIII Międzynarodowej Wystawy Fotografii "Podlaski Przełom Bugu 2018"

22 listopada 2018 (Czwartek)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

22 listopada w Galerii Fotografii Fokus odbędzie się otwarcie XXIII Międzynarodowej Wystawy Fotografii „Podlaski Przełom Bugu 2018”. Prezentowane na niej prace zostały wykonane podczas pleneru, który odbył się w czerwcu w Janowie Podlaskim. Wzięło w nim udział trzydziestu pięciu fotografów z Polski i Francji. Organizatorzy starali się zaoferować uczestnikom pleneru całą gamę różnorodnych tematów i form inspiracji twórczej. Niektórzy interesowali się głównie krajobrazami i nieskażoną cywilizacją nadbużańską przyrodą, inni zafascynowani byli niezwykle ciekawym krajobrazem kulturowym.

Dolina Bugu charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną i kulturową. Bug jest naturalną granicą Polski z Białorusią i Ukrainą. Płynie na obszarze zetknięcia się różnych kultur, tradycji narodowych, obrządków religijnych. Najpiękniejsza jest środkowa część doliny, zwana Podlaskim Przełomem Bugu. Od ponad dwudziestu lat właśnie tam organizowane są plenery fotograficzne w celu utrwalenia piękna tej krainy.

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy uczestników pleneru. Wystawa będzie czynna do 11 stycznia 2019 r.

Obok Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach współorganizatorami pleneru byli:
Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej