Wernisaż poplenerowej wystawy malarstwa uczniów z Pracowni Rysunku i Malarstwa MOK

07 września 2017 (Czwartek)
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

Mielnik to miejsce wielu wzorów i kolorów. Przepiękna paleta świeżych zieleni, błękit nieba z plamami bieli, słoneczna barwa uśmiechów mieszkańców, które są tu jakieś wyjątkowo szerokie i przede wszystkim srebrzystość rozciągającej się nad Bugiem wieczorową porą mgły. Zdawać by się mogło, że spowija wszelkie bajeczne tajemnice, które Bug wyszeptuje każdemu, kto słucha wystarczająco uważnie. Kilka sekretów już poznałam, ale daję słowo, że któregoś dnia wrócę, by usłyszeć ich więcej…
Kamila Woźniak, Uniwersytet Warszawski

Cichy szum drzew i … szybkoschnące akryle.
Aleksandra Lipska, Publiczne Gimnazjum Nr. 4 w Siedlcach

Z początku nie wiedziałam czego mogę spodziewać się po tej nieznanej mi bliżej miejscowości. Poznając stopniowo Mielnik, dostrzegłam, że jest to spokojne miejsce pełne uroku, w którym z łatwością odnajdzie się każda artystyczna dusza.
Julia Salamon, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach

Tegoroczny plener zorganizowany w Mielniku, zdecydowanie pomógł mi zrozumieć własną pasję. Wiele się nauczyłem przebywając tu i doceniając urok podlaskiego miasteczka, jednocześnie zyskując inspirację do tworzenia.
Paweł Izdebski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr. 1 w Siedlcach

Mielnik jest niesamowicie różnorodnym, a zarazem bardzo cichym miejsce. Nietrudno znaleźć tu swój kąt, w którym można się wyciszyc i podziwiać piękne widoki. Z przyjemnością będę tu wracać i odkrywać go na nowo.
Katarzyna Drosio, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach

Mielnik jest miejscem przedziwnej urody. Można tu dostrzec różnorodność kultur i krajobrazu. Jest to miejsce na swój sposób niesamowite.
Julia Zwolińska, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach

Na wystawie znajdą się obrazy:
Aleksandry Bury, Katarzyny Drosio, Marii Drosio, Pawła Izdebskiego, Oli Lipskiej, Julii Salamon, Wiktorii Sobol, Kamili Woźniak, Tomasza Zaciury oraz Julii Zwolińskiej.

Wystawa czynna do 30 września 2017.