Wernisaż wystawy Pracowni Rysunku i Malarstwa SUTW

09 października 2018 (Wtorek)
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

W Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku działa kilkanaście sekcji i warsztatów, w których słuchacze mają możliwość rozwijania swoich pasji i talentów. W Pracowni Rysunku i Malarstwa, pod okiem Pani Aleksandry Rykały, tworzy obecnie 20 artystów. W ciszy pracowni powstają obrazy, które są sposobem na wyrażenie, za pomocą barw, artystycznej wrażliwości na otaczający świat. W pracowni tworzą słuchacze, którzy od lat są świadomi swojego talentu, rozwijają go i doskonalą swój malarski warsztat, jak również osoby, które dopiero na emeryturze odkryły w sobie artystyczne możliwości i coraz odważniej stawiają kroki na tej drodze.

Wystawa, na którą zapraszamy do Małej Galerii Sztuki MOK w dn. 9 października – 4 listopada, będzie prezentacją rocznej pracy uczestników pracowni rysunku i malarstwa SUTW: Alicji Brodzik, Bożeny Czarnockiej, Alicji Gawryjołek, Alfredy Grochowskiej, Stanisławy Hardejewicz, Zofii Iwańczuk, Janiny Jankowskiej, Jolanty Kamińskiej, Elżbiety Kieliszek, Anny Klejc, Grażyny Kot, Danuty Krukowskiej, Matyldy Łęczyckiej, Bożeny Mańkowskiej, Krystyny Piejki, Grażyny Pogonowskiej, Teresy Sikorskiej, Ireny Szlachowicz, Alicji Ślesickiej, Zbigniewa Janasa.