MOK

Aktualności

Powrót

Wernisaż wystawy fotografii "Podlaski Przełom Bugu 2017"

24 listopada 2017 (Piątek)
godz. 18:00
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

24 listopada, w Galerii Fotografii FOKUS Miejskiego Ośrodka Kultury, odbędzie się wernisaż Poplenerowej Wystawy Fotografii „Podlaski Przełom Bugu 2017”. Na wystawie będzie można obejrzeć efekty pracy 35 fotografików podczas czerwcowego pobytu w Janowie Podlaskim.

Plenery fotograficzne „Podlaski Przełom Bugu” odbywają się od 1996 roku. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, a współorganizatorami Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców. Należą one do najważniejszych imprez tego typu w kraju. Co roku do udziału w nich zapraszanych jest ok. 30 artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Francji i Czech specjalizujących się w fotografii krajobrazowo-przyrodniczej. Na wystawie tradycyjnie już, obok przyrody i krajobrazów nadbużańskiego Podlasia, pokazane będą słynne na całym świecie janowskie araby, stara ginąca architektura oraz portrety mieszkańców regionu.

Wystawę będzie można zwiedzać do 12 stycznia 2018 r. w Galerii Fotografii FOKUS MOK przy ul. Pułaskiego 7. Serdecznie zapraszamy.

fot. Andrzej Ruciński