Wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Radźko pt. "Pejzaże rzeczywiste, czyli selfies"

27 kwietnia 2023 (Czwartek)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

„Pejzaże rzeczywiste, czyli selfies” – taki przewrotny tytuł nosi wystawa prac Wojciecha Radźko. Autor – absolwent WSRP im. Georgi Dimitrowa na kierunku Pedagogika KO ze specjalnością Fotografia. Od kiedy poznał i poczuł magię fotografii, była i jest z nim zawsze i wszędzie. Dawniej analogowa, ewoluowała z czasem przez różnorakie przestrzenie i techniki, dziś cyfrowa. Jego współczesne prace z trudem można określić fotografiami, ale zawsze to one są źródłem. Wojciech Radźko swoje prace określa jako FotoObrazy lub #photopaints. Od marca 2016 roku publikuje codziennie, co najmniej jedną pracę w przestrzeni internetowej. Na wystawie prezentowana jest skromna część FotoObrazów z kilku tysięcy, które autor ma w swoich zbiorach. Pozornie zaskakujący dobór prac prowadzi widza ścieżką cokolwiek zawiłą, ale konsekwentną wizualnie. Otwiera drzwi swojej wyobraźni i zaprasza w podróż.

Autor prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych m.in. w Siedlcach, Warszawie czy Międzyrzecu Podlaskim. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Wystawa czynna do 29 maja 2023 r.