Wernisaż wystawy fotografii i promocja albumu Macieja Kłosia "Sztuk Mistrzowie"

09 lutego 2023 (Czwartek)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Maciej Kłoś (ur. 1942) – fotografik. W latach sześćdziesiątych pracował w telewizji, następnie w tygodniku „Perspektywy”, a po kilku latach zaczął pracę jako fotograf w miesięczniku „Radar”. Od 1974 r. był fotoreporterem w Centralnej Agencji Fotograficznej (CAF), a następnie współpracował z Deutsche Presse-Agentur (DPA) i agencją Politikens w Kopenhadze. Miał także własne wydawnictwo „Mako Press”. Od wielu lat współpracuje z Polską Agencją Prasową (PAP). Interesuje go człowiek i natura. Był wielokrotnie wyróżniany w konkursach Fotografii Prasowej i czterokrotnie został wybrany Fotoreporterem Roku CAF.

Maciej Kłoś tworzy Fotograficzną Encyklopedię Artystów Polskich, która stale się rozrasta, wciąż powstają nowe realizacje, a wyboru kolejnych twarzy dokonuje sam autor. Całość kompozycji przedstawia twórców polskiej kultury, wybitne osobowości m.in. Danutę Szaflarską, Bogdana Łazukę, Stanisława Sojkę, Magdę Umer czy Gustawa Zemłę.

Podczas wernisażu odbędzie się także promocja albumu Macieja Kłosia pt. „Sztuk Mistrzowie” oraz Alexa Kłosia pt. „Więzienny blues”.

Wystawa czynna do 13 marca 2023 r.