MOK

Aktualności

Powrót

Wieczór Chwały "Mój tata - mój bohater"

23 czerwca 2018 (Sobota)
godz. 18:00
Amfiteatr, ul. Wiszniewskiego

Już po raz  piąty Wspólnota Jednego Ducha pragnie w szczególny sposób uczcić Dzień Ojca. Nie znaczy to, że zapominamy o Dniu Matki. Każdego roku na majowych Wieczorach Chwały modlimy się za nasze rodzicielki. Jeśli jednak Święto Ojców ma w naszym wydaniu dużo uroczystszą oprawę, to dlatego, że chcemy, by do nas dołączyli ci ojcowie, którym "do kościoła nie zawsze jest po drodze". Stąd od pięciu lat miejscem czerwcowych Wieczorów Chwały jest siedlecki amfiteatr, a nie katolicka świątynia. Chcemy bowiem, w dużo szerszym zakresie, ukazać wszystkim uczestnikom tego spotkania nieprzemijającą wartość "bycia tatą", pomimo powszechnego kryzysu ojcostwa.

Liczymy zatem, że ze względu na ponadreligijną wymowę tego święta dołączą do nas osoby niewierzące po to, by wspólnie zamanifestować wiarę w ten rodzaj męskiej siły, który daje poczucie bezpieczeństwa kochanym żonom - matkom i dzieciom.

Każdy organizowany przez nas Wieczór Chwały jest pełnym radości i entuzjazmu koncertem uwielbienia Boga, na którym dobrze czują się zarówno młodzi, jak i starsi. Hasło czerwcowego koncertu brzmi „Mój tata – mój bohater”.

Chcemy w ten sposób wspólnie dziękować Bogu Ojcu za tajemnicę Jego ojcostwa, a także za doświadczenie miłości ziemskich ojców. Będzie to czas modlitwy o silną wiarę dla wzorowych ojców, ale również o uzdrowienie dla ojców pogrążonych w nałogach, depresjach czy w innych dolegliwościach.

Dlatego na ten wyjątkowy Wieczór Chwały zapraszamy całe rodziny. Niech dzieci przyjdą ze swymi tatusiami, żony ze swymi mężami, a teściowe z ich zięciami. Niech nie zabraknie wdów i sierot, którym doskwiera brak mężów i ojców. Bogu polecane będą te osoby, których związki przeżywają kryzys lub uległy rozkładowi. W modlitwie nie zabraknie pamięci o rodzicach, którzy stracili swoje pociechy oraz tych małżonkach, którzy nie mogą doczekać się poczęcia potomstwa. Niech przybędą też narzeczeni i wszystkie młode osoby, które planują w dalszej przyszłości założyć rodziny.

Specjalnym gościem tegorocznego Wieczoru Chwały będzie Dariusz Kowalski, popularny aktor filmowy i teatralny. Zatem do zobaczenia!