Wystawa Grupy Twórczej FOTOGRAM "Sztuka uliczna - murale"

08 stycznia 2018 (Poniedziałek)
Galeria "w Bramie", ul. Pułaskiego 7

Na wystawie członkowie Grupy Twórczej FOTOGRAM prezentują fotografie murali, wykonane w różnych miastach Polski i zagranicą.

Sztuka uliczna to pojęcie bardzo ogólne, łączy w sobie wiele elementów, zaczynając od street artu, murali, szablonów, tagów - po szeroko pojęte graffiti. Murale słownikowo są po prostu malarstwem ściennym, jednak w potocznym rozumieniu kojarzą się z monumentalną, wielkoformatową grafiką na ścianach budynków. Przez jednych są krytykowane, dla innych stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Coraz częściej doceniane są jako dobry sposób na upiększenie bloków, podwórek czy mostów. Murale jako twórczość dużego formatu, robią wrażenie, zadziwiają swoją autentycznością, przekazem, są nieodłącznym elementem miast – tworzą ich klimat.

Wystawa czynna całą dobę do 31 marca 2018 r.