Wystawa grafiki Zofii Kiciński "Czego oczy nie widzą"

08 stycznia 2020 (Środa)
Galeria "w Bramie", ul. Pułaskiego 7

Zofia Kiciński ukończyła Liceum Sztuk Pięknych w Lublinie i Grafikę Artystyczną w Wyższej Szkole Informatycznej w Łodzi. Eksperymenty z wieloma technikami pomogły jej zdobyć umiejętności takie jak: projektowanie graficzne, fotografia, obróbka graficzna, malarstwo czy ilustracja. Kartka papieru, kolorowe kredki i czarny mazak - to wystarczy do wyczarowania hipnotyzujących światów Zofii Kiciński. Bogactwo przedstawień (od achromatycznych po pulsujące świeżymi barwami i teksturą) nie znajduje ograniczeń. Każda z prac ma swój specyficzny nastrój, emanując ciszą, radością czy niepokojem. Określony klimat tworzony jest na wpół realnymi formami zamykanymi w teatralnie ustawione plany. Natura jest tylko impulsem dla tworzenia fantasmagorii, zjawisk na granicy jawy i snu. Nieograniczona wyobraźnia autorki, mieszająca światy rzeczywiste i fantastyczne, daje zadziwiające efekty artystyczne. Prace Kiciński powstają jakby poza wirem codzienności, z bezinteresownej przyjemności tworzenia. Wystawa daje możliwość rozsmakowania się w magicznych fantazjach Zofii Kiciński. Świeżość ujęcia tematów przez autorkę, intuicyjne wyczucie ładu przy bogactwie formy, daje odbiorcy dużą przyjemność i satysfakcję z obcowania z jej pracami.

Wystawa czynna całą dobę do 31 marca 2020 r.