25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 2017

Siedlce to miasto, które z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra od samego początku. Już tradycyjnie Sztab WOŚP działał przy Miejskim Ośrodku Kultury, a swoją siedzibę miał w sali widowiskowej „Podlasie”.

W dniu Finału, którego hasło brzmiało: Kręcimy się już 25 lat!, od godz. 8:00 prawie 300 wolontariuszy z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji zbierało pieniądze, rozdawało czerwone serduszka i sprzedawało wyjątkowe gadżety Orkiestry. Zebrane pieniądze trafiły do Banku Pekao SA przy ul. Wojskowej. W tym roku będą przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Jak zwykle w ramach Finału na siedlczan czekało wiele atrakcji. Z inicjatywy Jacka Wierzbickiego w hali ARMS siedleccy sportowcy po raz trzeci zagrali w nietypowych dla siebie dyscyplinach. Również trzeci raz zagrała „Moto Orkiestra”, tym razem w Galerii Siedlce, w której odbył się także pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez Free Motor Bikers Siedlce, PCK i RM Meditrans. Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy KS "SEMP Pogoń" Siedlce oraz Piotr Karaś - Radny Rady Miasta, zorganizowali I Turniej Rodzic i Dziecko vs Rodzic i Dziecko. W Kręgielni Factory 157 każdy chętny mógł zagrać w kręgle za symboliczną "złotówkę", a dla każdego wspierającego WOŚP czekała herbata z sokiem malinowym. Natomiast w Sali Zabaw Młynek czynny był sklepik z gadżetami i słodyczami. Ciepła herbata czekała również na wolontariuszy w Pizzerii Da Grasso, a Orkiestrową puszkę można było znaleźć w klubie Squashbox i Rock Pubie Pięć Sztuk.

Tradycyjnie koncert finałowy odbył się na Placu Sikorskiego. Od godz. 17:30 - licytacje gadżetów, muzyka i mnóstwo gorących serc. Na Orkiestrowej scenie wystąpili: Rostkowski Country Band, Jacek Głuski, Blue Rain i Słodko-Kwaśni. A już tradycyjnie, o 20:00 „Światełko do nieba”, czyli niezwykły pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne BRAMA.

Po raz kolejny Siedlce stanęły na wysokości zadania – pobiliśmy rekord i zebraliśmy 140 572, 41 złotych!!!

Prace Sztabu WOŚP w Siedlcach od samego jej początku wspiera pan Zbigniew Piwoński oraz niezawodni pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku niezwykle mocno chcielibyśmy podziękować również Pani Magdalenie Daniel oraz Kasi i Bartkowi Grabowskim, właścicielom Kręgielni Factory 157, Hurtowni Narzędzi Matrix i Sali Zabaw Młynek za pomoc organizacyjną i wkład finansowy. Ogromne podziękowania kierujemy oczywiście również w kierunku wszystkich wolontariuszy, którzy przez cały dzień w mało sprzyjających okolicznościach pogodowych zbierali pieniądze dla dzieci i seniorów.

Wielkie dzięki w imieniu dzieci i seniorów. Do zobaczenia za rok!

Darczyńcy, sponsorzy, współorganizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Zbigniew Piwoński, Hurtownia Narzędzi Matrix, Sala Zabaw Młynek, Kręgielnia Factory 157, Miasto Siedlce, PSS Społem, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne BRAMA, Foldruk Media, Magdalena Daniel, Bank Pekao SA, Pizzeria Da Grasso, Spartakus Ochrona, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „RM Meditrans”, Grafix Studio, ZHP „Podlasie”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, MPK Siedlce, Hurtownia Pirotechniczna AS, Galeria Siedlce, Komnet, Plus Przewóz Osób, Cud i Miód Ladies Fitclub, Free Motor Bikers, PCK Oddział Rejonowy w Siedlcach, Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy KS SEMP Pogoń Siedlce, Piotr Karaś, Automobilklub Siedlecki, SQUASHBOX, Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Jacek Wierzbicki, KPS Siedlce, MKS Pogoń Siedlce Rugby, MKP Pogoń Siedlce, Yulo Run Team, Siedleckie Łaziki, Miejski Klub Rugby, TKKF Siedleckie, MKS Pogoń Siedlce Piłka Ręczna, Słodka Manufaktura, Rock Pub Pięć Sztuk, MTZ Korba, Anonimowi darczyńcy.