MOK

Konkurs plastyczny "Bożonarodzeniowe tradycje"

obrazek

W konkursie oceniono 246 prac z 31 placówek oświatowych oraz 12 prac zgłoszonych indywidualnie, według następujących kryteriów: nawiązanie do tradycji, oryginalność, ciekawa interpretacja tematyki, umiejętność posługiwania się wybraną techniką, walory artystyczne i estetyczne, staranność i trwałość wykonania.

Komisja w składzie:
Robert Szymani – dr sztuki, nauczyciel akademicki – przewodniczący komisji
Dorota Pikula-Kuziak – historyk sztuki, kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach
Beata Radzikowska – architekt, instruktor malarstwa

postanowiła przyznać:

W KATEGORII „PRZEDSZKOLA, KLASY 0”
I miejsce – Aleksandra Bąbiak
Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka, opiekun: Elżbieta Trojecka
za nawiązanie do tradycji, nowoczesność, dziecięcą szczerość

II miejsce – Aleksandra Zasuwik
opiekun: Agata Zasuwik
za bogactwo formy i tematu

III miejsce – Zuzanna Walczak
Miejskie Przedszkole nr 22, opiekun: Jolanta Prokopiuk
za technikę, kolor i ekspresję

Wyróżnienia:
• Jan Solczak – Miejskie Przedszkole nr 25, opiekun: Sylwia Kaszyńska
za prostotę, indywidualność w spostrzeganiu świata
• Liliana Durek – Miejskie Przedszkole nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi, opiekun: Agnieszka Fiodorow
za bogactwo tematu, formę
• Jagoda Wieczorek – Miejskie Przedszkole nr 9, opiekun: Małgorzata Klukowska i Małgorzata Kiełczykowska
za tradycję, kolor
• Kamil Pieńko – Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka, opiekun: Elżbieta Trojecka
za pomysł, tematykę, dziecięcą formę

NAGRODA SPECJALNA Roberta Szymaniego

Natasza Piekarska – Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka, opiekun: Elżbieta Trojecka
za kolor i aspekty malarskie

NAGRODA SPECJALNA Doroty Pikuli-Kuziak

Marcjanna Biały – Miejskie Przedszkole nr 17, opiekun: Katarzyna Strzałek
za podanie rysunku w formie muzyki

W KATEGORII „SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III”

I miejsce – Filip Kurcoń
Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun: Joanna Kamińska
za formę, innowację, pomysł, użycie materiałów

II miejsce – Natalia Pytlak
Katolicka Szkoła Podstawowa, opiekun: Małgorzata Sosnówka
za ekspresję, walory artystyczne

III miejsce – Łucja Gorzała
Katolicka Szkoła Podstawowa, opiekun: Katarzyna Perz
za innowacyjną formę

Wyróżnienia:
• Lena Klej – Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami integracyjnymi, opiekun: Agnieszka Kamieńska-Ławecka
za malarskość, barwność
• Daria Zalewska
– opiekun: Karol Zalewski
za oryginalną formę
• Franciszka Kubasińska – Szkoła Podstawowa nr 6 z oddziałami integracyjnymi, opiekunowie: Małgorzata Andrzejczyk, Patrycja Bareja
za kolory, technikę, podejście do tematu
• Zofia Krasnodębska
 – Szkoła Podstawowa nr 2, opiekun: Martyna Kurpiewska
za kolory, technikę i temat
• Maria Szewczak – Katolicka Szkoła Podstawowa, opiekun: Katarzyna Perz
za barwność i formę
• Marika Zyśk – Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun: Magdalena Dyc
za klimat i formę

W KATEGORII „SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VIII”

I miejsce – Szymon Nasiłowski
Szkoła Podstawowa nr 9, opiekun: Agnieszka Sikorska
za artystyczne ujęcie tematu, syntezę, tradycję

II miejsce – Maja Krasnodębska

opiekun: Małgorzata Kunka-Krasnodębska
za oryginalność i malowniczość

III miejsce – Paulina Bizowska
Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun: Ewa Bielińska
za nowoczesne podjęcie tematu

Wyróżnienia:
• Karol Gajek – Katolicka Szkoła Podstawowa, opiekun: Jadwiga Omiljan
za formę
• Adam Harasim – Szkoła Podstawowa nr 9, opiekun: Agnieszka Sikorska
za syntezę i tradycję
• Julia Patralska – Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun: Ewa Bielińska
za nawiązanie do ludowości przez użycie naturalnych materiałów

W KATEGORII „SZKOŁY ŚREDNIE"
I miejsce – Zofia Drajkarz
opiekun: Beata Drajkarz
za formę, subtelność i tradycję

II miejsce – Mateusz Ługowski
opiekun: Joanna Ługowska
za formę, przekaz

III miejsce – Aleksandra Rządkowska
Internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, opiekun: Katarzyna Szczygieł
za dobór materiałów, przekaz ludowy, indywidualną, oryginalną formę

Wyróżnienie:
• Wiktoria Podstawka – Internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, opiekun: Katarzyna Szczygieł
za pomysł, formę, indywidualność

Wręczenie nagród odbędzie się 14 grudnia 2021 r. (wtorek) o godz. 15:00 w budynku "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63. Nagrodzone prace prezentowane będą do 28 stycznia 2022 r. w Małej Galerii Sztuki, ul. Sienkiewicza 63.