MOK

Letnie granie przy fontannie

obrazek

Letnie granie przy fontannie

Koncert "Tribute to Sting" w wykonaniu Silk Ensemble
6 sierpnia, godz. 19.00

Gordon Matthew Thomas Sumner – tak brzmią prawdziwe imiona i nazwisko naszego bohatera. Cztery dekady na scenie, ponad 100 milionów sprzedanych płyt, półki uginające się od nagród Grammy, Brit Awards, Emmy, liczne role filmowe, wielkie grono najwybitniejszych na świecie muzyków z nim pracujących, działalność filantropijna, czy wreszcie tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. W wykonaniu Silk Ensemble usłyszymy największe szlagiery tego artysty. Piosenki takie jak: „Desert rose”, „Fragile”, „Englishman in New York”, „Roxanne”, „Shape of my heart”, „Fields of gold”, „Every breath you take” zna praktycznie każdy. To właśnie te przeboje wypełnią koncert „Tribute to Sting”.

Janusz Maleńczuk – wokal
Robert „Bercik” Protasewicz – perkusja
Marek Matwiejczyk – bas
Krzysztof Chromiński – instrumenty klawiszowe
Andrzej „Smukły” Maleńczuk – gitary
Tomasz Rogalski – saksofon, instrumenty perkusyjne

Koncert zespołu The Bartenders
10 sierpnia, godz. 19.00

The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. dobre przyjęcie ich debiutanckiej płyty, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki.

Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce. W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Szumna Sessions”. 11 sierpnia 2016 podczas Ostróda Reggae Festival The Bartenders zaprezentowali drugą płytę, o tyle alarmującym, co zuchwałym tytule „Poles are movin'!” Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli na niej w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami.

Witek Haliniak – puzon, chórki
Piotr Jaros – saksofon tenorowy i barytonowy
Kuba Kaczmarek – wokal
Andrzej Mikulski – klawisze
Jacek Orłow – perkusja
Kuba Pajewski – gitara
Janusz Rutkowski – bas
Dawid Somló – instrumenty perkusyjne
Mikołaj Tabako – trąbka, chórki

Koncert "Żyj kolorowo" w wykonaniu Ireny Kosińskiej & Ambitus Trio
13 sierpnia, godz. 19.00

W programie polskie piosenki jazzowe z rep. m.in.: E. Bem, H. Banaszak, K. Prońko, G. Łobaszewskiej, A. M. Jopek i innych. Repertuar bardzo pogodny, optymistyczny i zdecydowanie miły dla ucha każdego odbiorcy. Usłyszymy znane i lubiane utwory takie jak: „Żyj kolorowo”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Pogoda ducha”, „W moim magicznym domu”, „Małe tęsknoty”, „Przed nocą i mgłą” i inne.

Koncert wykonają: Irena Kosińska – studentka Studium Wokalistyki Estradowej przy Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatka ogólnopolskich festiwali. Na swoim koncie ma również nagrania płytowe, okazjonalnie występowała ze Skaldami. Na fortepianie zagra Krzysztof Chromiński – pianista, kompozytor, aranżer, pedagog, animator kultury, absolwent instrumentalistyki na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz kompozycji i aranżacji na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Towarzyszyć im będzie sekcja rytmiczna, którą tworzy dwóch znakomitych siedleckich muzyków, laureatów nagrody Prezydenta Miasta Siedlce Wawrzyn Siedlecki: Marek Matwiejczyk – wirtuoz gitary basowej, multiinstrumentalista, realizator dźwięku, oraz Robert Protasewicz – perkusista, muzyk, wokalista, aktor Teatru ES.

Irena Kosińska – wokal
& Ambitus Trio:
Krzysztof Chromiński – fortepian
Marek Matwiejczyk – bas
Robert Protasewicz – perkusja

Koncert zespołu Route 66
17 sierpnia, godz. 19.00

Siedlecki zespół Route 66 znany jest fanom od lat. W Internecie można znaleźć informację, że zespół powstał we wrześniu 2007 roku w Krakowie. Członkowie zespołu tego nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają, bawiąc się tym tak, jak bawią się na scenie muzyką. A grają na bardzo wysokim poziomie zarówno utwory autorskie, jak i własne aranżacje standardów światowego i polskiego bluesa i blues-rocka, koncertując kilkadziesiąt razy w roku. Podczas koncertu na skwerze przy fontannie usłyszeć będzie można niesamowity wokal Iwony Kobylińskiej, cudowny bluesowy feeling gitary Leszka Leduchowskiego, wspaniałe fortepianowe solówki Wojciecha Ciekota i solidny puls sekcji rytmicznej w postaci basu Jerzego Politowskiego i perkusji Andrzeja Weredy. Uczta dla miłośników muzyki będzie zapewniona. Konferansjerkę niezmiennie poprowadzi basista Jerzy Politowski, być może przekomarzając się, jak to mają w zwyczaju, z Iwoną Kobylińską. Widać, że doskonale rozumieją się i czują na scenie, tak jak wszyscy muzycy z grupy Route 66.

Skład zespołu:
Iwona Kobylińska – wokal
Wojciech Ciekot – fortepian
Leszek Leduchowski – gitara
Jerzy Politowski – bas
Andrzej Wereda – perkusja

Koncert Natalii Kordeckiej-Kolo i Agaty Górskiej-Kołodziejskiej
20 sierpnia, godz. 19.00

Duet Natalia Kordecka-Kolo i Agata Górska-Kołodziejska będzie czarować dźwiękami w rytm najpiękniejszych melodii świata opery, operetki i musicalu. Koncert rozpocznie się arią Haendla, w której artystki będą nawoływać boskiej opieki i pomocy aniołów (Angels ever bright and fair). Koncert będzie składał się z trzech bloków muzycznych. Pierwsza część to część operowa, podczas której zabrzmią kompozycje: „Ecco respiro appena” z Adriany Lecouvreur Francesco Cilei, „Chanson d’amour” Gabriela Faure, „Habanera” z Carmen Georgesa Bizeta i „Song to the moon” z Rusałki Antoniego Dvořaka. Część druga — operetkowa — rozpocznie się znanym publiczności hitem „Kto me usta całuje ten śni” z operetki Giuditta Franza Lehara. Kolejno usłyszymy efektowne czardasze „Gdzie mieszka miłość” z Hrabiny Maricy oraz czardasz Silvy z Księżniczki czardasza Imre Kalmana, a także „Pieśń Wilii” z Wesołej Wdówki Franza Lehara. W ostatniej, trzeciej, części usłyszymy kompozycje: Leonarda Bernsteina, Georga Gershwina, Andrew Lloyda Webbera, Claude’a Michela Schönberga, a koncert zakończą znane wszystkim, wspaniałe piosenki z musicali: Koty „Memory” oraz „Think of me” z Upiora w operze.

Natalia Kordecka-Kolo – sopran
Agata Górska-Kołodziejska – fortepian

Koncert Anny Przedlackiej i Macieja Turkowskiego z zespołem
24 sieprnia, godz. 20.00

Podczas ostatniego sierpniowego koncertu na skwerze przy fontannie wystąpi Anna Przedlacka – artystka związana z Grupą Piosenki Poetyckiej, prowadzonej przez siedleckiego muzyka Macieja Turkowskiego, laureatka: Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną, Giełdy Piosenki w Siedlcach, „Wschodów” w Lublinie. Towarzyszyć jej będzie Maciej Turkowski – muzyk, kompozytor, instruktor, wychowawca młodzieży, pedagog, laureat nagród Prezydenta Miasta Siedlce „Aleksandria” oraz „Wawrzyn Siedlecki”. Za swoją twórczość dwukrotnie otrzymał festiwalowe nagrody specjalne od Lubelskiej Federacji Bardów i Zespołu Raz, Dwa, Trzy. Wyróżniony został również przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony Działacz Kultury”. W roku 2015 Maciej Turkowski otrzymał wyróżnienie „Dobrego Ducha” im. Marka Sochackiego podczas 27. edycji Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Maciej Turkowski w dziedzinie piosenki poetyckiej działa już ponad 20 lat. Najpiękniejsze utwory jego autorstwa znalazły się na płycie „Tyle pragnień”. Większość z nich została nagrodzona podczas ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej. Od lat zaszczepia pasję do muzyki młodym ludziom. Przyjaciele mówią o nim, że własne sukcesy mierzy sukcesami swoich utalentowanych wychowanków.

W przypadku złej pogody koncerty odbędą się w Sali Białej.