MOK

Wystawa "Bożonarodzeniowe Anioły"

Wystawa

Mała Galeria Sztuki MOK, ul. Sienkiewicza 63
Wystawa czynna do 1 lutego 2023 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez.

W konkursie plastycznym "Bożonarodzeniowe Anioły" oceniono 403 prace: w tym 349 prac z 42 placówek oświatowych oraz 54 prace zgłoszone indywidualnie, według następujących kryteriów: nawiązanie do tradycji, oryginalność, ciekawa interpretacja tematyki, umiejętność posługiwania się wybraną techniką, walory artystyczne i estetyczne, staranność i trwałość wykonania.

Komisja w składzie:
1. Andrzej Sołtysiuk – artysta, malarz, rzeźbiarz, wykładowca – przewodniczący komisji
2. Beata Radzikowska – architekt, instruktor malarstwa w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach
3. Kamil Antolak – grafik, plastyk w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach
postanowiła przyznać:

W KATEGORII: „PRZEDSZKOLA, KLASY 0"
I miejsce – Lilly Korneluk
Miejskie Przedszkole nr 15; opiekunowie: Ilona Ilczuk, Anna Jasieńczuk
za prostotę, szczerość wypowiedzi, ekspresję
II miejsce – Maja Bartoń
Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka; opiekun: Elżbieta Trojecka
za barwność, emocje i kompozycję
III miejsce – Paulina Paszkowska
Niepubliczne Przedszkole "Stokrotka"; opiekun: Katarzyna Sałata
za nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia
III miejsce – Zofia Lewandowska
Miejskie Przedszkole nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi; opiekunowie: Helena Kuźniarska, Justyna Skwarek, Agata Trębicka
za oddanie nastroju Świąt Bożego Narodzenia i kompozycję

WYRÓŻNIENIA:

• Amelia Jakimiak
Katolickie Przedszkole "Ogródek św. Franciszka"; opiekunowie: Paulina Leszczuk, Katarzyna Rozbicka, Natalia Skwarek
• Natalia Leszczuk
Miejskie Przedszkole nr 15; opiekunowie: Anna Mateuszak, Hanna Grabarczyk
• Hanna Pytel
Niepubliczne Przedszkole "Mały Europejczyk"; opiekun: Marta Korniluk
• Kamil Pieńko
Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka; opiekun: Elżbieta Trojecka
• Juliusz Sosnowski
Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka; opiekun: Elżbieta Trojecka
• Jarosław Pylypir
Niepubliczne Przedszkole "Pinokio"; opiekunowie: Kinga Kamińska, Magdalena Łukasiuk
• Maja Boruc
Niepubliczne Przedszkole "Pinokio"; opiekunowie: Kinga Kamińska, Magdalena Łukasiuk
• Zofia Anusiewicz
Miejskie Przedszkole nr 6; opiekunowie: Sylwia Klewek, Magdalena Dziadczyk
• Zofia Nowicka
Miejskie Przedszkole nr 14; opiekun: Magda Woźnica
• Maria Dłuska
Niepubliczne Przedszkole "Akademia Młodego Człowieka"; opiekun: Iwona Płudowska

W KATEGORII: „SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III”:
I miejsce – Maria Kos
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki; opiekun: Małgorzata Sosnówka
za delikalność, subtelność, lekkość formy
II miejsce – Zofia Krasnodębska
Szkoła Podstawowa nr 2; opiekun: Martyna Kurpiewska
za staranność wykonania, dobór techniki i kolorów
III miejsce – Wiktoria Koszara
opiekun: Kinga Koszara
za walory artystyczne, ciekawą formę

WYRÓŻNIENIA:

• Wiktoria Bieńko
opiekun: Monika Rosa-Bieńko
• Klara Pastor
Katolicka Szkoła Podstawowa, opiekun: Justyna Pieńkowska
• Zuzanna Barszcz
Szkoła Podstawowa nr 2; opiekun: Anna Magdziak

W KATEGORII: „SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VIII”:
I miejsce – Michalina Rak
opiekun: Joanna Rak
za pomysłowość, staranne wykonanie, niecodzienne podejście do tematu
II miejsce – Zuzanna Chacińska
Szkoła Podstawowa nr 8; opiekun: Piotr Kozak
za oryginalną, ciekawą formę, estetykę wykonania
III miejsce – Olha Shumska
Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego; opiekun: Agnieszka Kaczmarska
za plastyczność, staranność wykonania, wkład pracy

WYRÓŻNIENIA:

• Szymon Nasiłowski
opiekun: Olga Nasiłowska
• Jakub Adamczyk
Szkoła Podstawowa nr 10; opiekun: Ewa Bielińska
• Wiktoria Sadowska
opiekun: Agnieszka Sadowska
• Jakub Mazurek
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki; opiekun: Milena Mazurek
• Nina Jasińska
Szkoła Podstawowa 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego; opiekun: Agnieszka Kaczmarska
• Maja Frankowska
Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego; opiekun: Agnieszka Kaczmarska

W KATEGORII: SZKOŁY ŚREDNIE/DOROŚLI
I miejsce – Dawid Nagadowski
Internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1; opiekun: Katarzyna Szczygieł
za staranność wykonania, użycie oryginalnych materiałów, indywidualne podejście do tematu
II miejsce – Wiktoria Podstawka
Internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1; opiekun: Katarzyna Szczygieł
za pomysł, współczesny przekaz
III miejsce – Kamil Pieńkowski
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3; opiekun: Marlena Wojewódzka-Szczech
za oryginalną technikę, surowość formy

WYRÓŻNIENIA:

• Kacper Wójcik
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej; opiekun: Anna Skóra
• Justyna Radziwonka
Internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1; opiekun: Anna Pleszczyńska
• Julia Czapska
Internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1; opiekun: Anna Pleszczyńska
• Urszula Bareja