MOK

MOK Summer Music Festival 2022

MOK Summer Music Festival 2022


Tradycyjnie Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza w sierpniu na cykl koncertów na Skwerze przy fontannie.

W tym roku w ramach MOK Summer Music Festival odbędzie się aż sześć koncertów! Gwarantujemy, że każdy z nich będzie niezapomnianą muzyczną ucztą. Zaczynamy już 4 sierpnia!

MOK Summer Music Festival 2022

B6 - koncert „Smugi”
4 sierpnia 2022 r. (czwartek), godz. 19:00

Zespół B6 to obiecujący skład z Lublina. Na froncie wschodzącej polskiej alternatywy dominuje ciemny głos o soulowych inspiracjach. Gitarowe brzmienia, elektroniczne synthy i głęboka, piaskowa barwa wokalu to pigułka B6. Eklektyczne rozwiązania budują pop-rockowy styl, romansujący z innymi gatunkami. Warstwa tekstowa malowana jest kolażem emocji, w odpowiedzi na niewyrozumiałą rzeczywistość.

Jesienią zespół wydał album „Smugi”, który zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż muzyczną łączącą elementy szlachetnego popu i rockowego pazura. „Smugi” to futurystyczne synthy w kontraście z elementami brzmień lat 1990/2000. Martyna Sabak – wokalistka zespołu – z zawodu jest farmaceutką i dba o odpowiednie stężenie witaminy B6 w ludzkich organizmach.

Zespół B6 wystąpi w składzie: Martyna Sabak – śpiew, Kuba Stasikowski – gitara, Arek Borzęcki – bas, instrumenty klawiszowe, Piotr Karczewski – perkusja.


MOK Summer Music Festival 2022

Olga Jagieło - koncert "Piosenka poetycka"
7 sierpnia 2022 r. (niedziela), godz. 19:00

Drugi koncert w ramach naszego letniego festiwalu to recital Olgi Jagieło – niezwykle utalentowanej siedleckiej wokalistki, związanej z Grupą Piosenki Poetyckiej, studentki wydziału jazzu w Warszawie, uczestniczki wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych i programów telewizyjnych. W programie koncertu znajdą się przede wszystkim utwory z kręgu piosenki poetyckiej, takich autorów tekstów i kompozytorów jak Agnieszka Osiecka, Seweryn Krajewski i Julian Tuwim. Utwory stare i lubiane oraz nowsze kompozycje, w tym autorskie, niewątpliwie wprowadzą was w sentymentalny nastrój, wywołają uśmiech, a może nawet łzy wzruszenia.

Oldze towarzyszyć będą znani i lubiani w Siedlcach instrumentaliści: Izabela Skaruz – wiolonczela, Michał Zieliński – skrzypce, Paweł Rymuza – gitara, Damian Kryński – fortepian i Maciej Turkowski – gitara. Koncert urozmaici gościnny występ Kacpra Kudelskiego – siedleckiego rapera.


MOK Summer Music Festival 2022

Irena Kosińska & Bartłomiej Tyburowski Trio - koncert "Tribute to Andrzej Zaucha"
11 sierpnia 2022 r. (czwartek), godz. 19:00

Irena Kosińska to absolwentka Studia Wokalistyki Estradowej przy Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie studiuje Jazz i muzykę rozrywkową w Rzeszowie w klasie Ewy Niewdany-Hady. Jest pasjonatką jazzu oraz muzyki polskiej, a w szczególności twórczości Krzysztofa Komedy i Kabaretu Starszych Panów. Wiedzę i umiejętności wokalne czerpała od wspaniałych trenerów, m.in.: Dominika Plonka, Soni Lachowolskiej, Renaty Danel, Agnieszki Wilczyńskiej, Anny Gadt, Wojciecha Myrczka czy Kuby Badacha. Występowała na scenie z wieloma świetnymi muzykami, m.in. z Markiem Podkową (autorem słynnego saksofonowego sola w piosence „Fleciki” Kayah), Przemysławem Florczakiem (członkiem orkiestr Adama Sztaby, Tomka Szymusia i innych), Tomkiem Machańskim, Michałem Kapczukiem, Tomaszem Kałwakiem, Wojciechem Rucińskim, a także z zespołem Skaldowie. Jest laureatką Szansy na Sukces, w której zmierzyła się z repertuarem z musicalu Metro, wykonując chyba najbardziej wymagający utwór, słynną „Litanię”. Obecnie spełnia się również w roli pedagoga, wspierając rozwój muzyczny dzieci i młodzieży.

Koncert „Tribute to Andrzej Zaucha”, który wykona podczas MOK Summer Music Festival 2022, to ukłon w stronę wielkiego polskiego artysty. Przypomni fragment z obszernego repertuaru, który wykonywał. W programie można będzie usłyszeć największe przeboje takie jak „Byłaś serca biciem” „Wymyśliłem Ciebie” czy „C’est la vie”. Koncert jest też pretekstem do poznania tych mniej znanych twarzy wybitnego interpretatora polskiej piosenki a także anegdot z życia artysty.

Irenie towarzyszył Bartłomiej Tyburowski Trio. Bartłomiej Tyburowski to pianista, kompozytor oraz aranżer z powodzeniem łączący te trzy profesje zarówno na rynku muzycznym, jak i w środowisku akademickim. Absolwent fortepianu jazzowego w klasie dr Michała Szkila w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie kontynuuje naukę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach u prof. Andrzeja Zubka (specjalizacja Kompozycja i Aranżacja). Jest laureat nagrody dla Najlepszego Akompaniatora podczas Jubileuszowej 25. Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej w Rybniku.


MOK Summer Music Festival 2022

Agnieszka Skup - koncert „Rock & Blues”
18 sierpnia 2022 r. (czwartek), godz. 19:00

Agnieszka Skup jest obdarzoną niezwykłym głosem młodą wokalistką, o której talencie siedlecka publiczność niejednokrotnie miała już okazję się przekonać. Można było ją usłyszeć podczas kilku edycji Siedleckiej Fali Bluesa czy Gitariady, gdzie występowała z zespołami Blues Project oraz Aga Skup i Przyjaciele. Regularnie bierze udział w imprezach poetycko-muzycznych organizowanych przez Siedlecką Grupę Literacką „Witraż”. W trakcie swojej działalności artystycznej dała się poznać jako wykonawczyni szeroko pojętej muzyki rozrywkowej polskiej i zagranicznej, zaczynając od Anny German, Ewy Demarczyk, Janis Joplin, Amy Winehouse po współczesnych wykonawców.

Koncert podczas MOK Summer Music Festival 2022 będzie niezwykle energetyczny. W wykonaniu Agnieszki usłyszymy utwory rockowe, hardrockowe, bluesowe oraz jej autorskie kompozycje. Towarzyszył będzie Agnieszce zespół w składzie: Wioletta Skup – instrumenty klawiszowe, flet, Michał Skup – gitara, Jacek Zdanowski – gitara basowa, Grzegorz Baran – perkusja.


MOK Summer Music Festival 2022

Elwira Duczek & Ambitus Band - koncert „Wielopokoleniowe przeboje polskiej piosenki”
25 sierpnia 2022 r. (czwartek), godz. 19:00

Podczas piątego koncertu w ramach MOK Summer Music Festival 2022 wystąpi Elwira Duczek i zespół Ambitus z koncertem ponadczasowych polskich przebojów. W programie znajdą się piosenki, które królowały na parkietach tanecznych przez minione dekady drugiej połowy XX wieku, z repertuaru m.in.: Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Ireny Santor i innych.

Wszystko to w wykonaniu znakomitych muzyków: Elwiry Duczek – śpiew, Janusza Maleńczuka – perkusja, śpiew, Krzysztofa Chromińskiego – instrumenty klawiszowe, Marka Matwiejczyka – gitara basowa, Tomasza Rogalskiego – saksofony i Andrzeja Maleńczuka – gitary.


MOK Summer Music Festival 2022

Olga Szomańska - koncert „Ja lubię”
30 sierpnia 2022 r. (wtorek), godz. 19:00

Na finał MOK Summer Music Festival 2022 wystąpi Olga Szomańska. W listopadzie 2021 roku odbyła się oficjalna premiera autorskiej płyty Olgi pt. „Ja lubię”. Na krążku znajduje się 14 premierowych utworów o zróżnicowanym charakterze muzycznym. Piosenki stanowiące bardzo osobistą wypowiedź artystki, tworzą jednocześnie uniwersalne historie, w których każdy z pewnością odnajdzie część siebie.

Energia, siła, radość, spokój, mądrość, tęsknota – to tylko niektóre z wachlarza uczuć, którymi dzieli się z nami artystka. Ta płyta nie jest jak każda… jest wyjątkowa i niezwykle kolorowa, tak jak jej autorka. Na słuchaczy płyty czekają niezwykłe muzyczne niespodzianki – duet z Kubą Badachem, utwory wykonane wspólnie z zespołem Dagadana i chórem Gospel Rain, czy też nieznana piosenka Włodzimierza Szomańskiego (taty Olgi) w mistrzowskiej aranżacji Adama Sztaby.

Olga Szomańska jest wokalistką i aktorką, laureatką SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki w Sopocie oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość”, Srebrnej Twarzy VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2017. Kilkuletnia współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”. Jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w duecie z Andreą Bocellim. Szerokiej publiczności znana z roli Marzenki Laskowskiej w serialu „M jak miłość”, a także z jednej z głównych ról w serialu „Tatuśkowie”.

Festiwal dofinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2022  w ramach Kampanii Społecznej Pozwól sobie na eMOCje.