MOK

Aktualności

Powrót

Małe Filharmonie - koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką"

30 marca 2017 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Koncerty "Sztuka flamenco" i "W gorącej Andaluzji"

Zapraszamy na spotkanie z muzyką i tańcem flamenco oraz artystami, którzy od lat poświęcają im talent i serce, uważają za swoją życiową pasję. Flamenco to jedno z najbardziej złożonych zjawisk w kulturze Europy. Wywodząc się z gorącego południa Hiszpanii, z Andaluzji, Estremadury i Murcji, łączy w sobie tradycje muzyki indyjskiej, arabskiej, żydowskiej i rodzimy folklor. Koncert ten pozwoli prześledzić kształtowanie się flamenco i jego rozwój od wieku XVI aż do współczesnych odmian, otwartych na wpływy innych gatunków muzyki.

Udział pary tancerzy, częste zmiany strojów oraz użycie rekwizytów zapewnią publiczności w każdym wieku program barwny i niezwykle atrakcyjny tak pod względem muzycznym, jak i wizualnym.

Małgorzata WOŁYŃCZYK / Karolina ŁUCZNIK - taniec, palmas
Mateo el GALLITO - taniec, fortepian
Jarosław CZAJCZYŃSKI - śpiew, gitara
Filip SWINARSKI - gitara, cajón

Pozostałe terminy koncertów:
20 kwietnia 2017 r.: Między dźwiękami – trio fortepianowe - dla młodzieży, Muzyczne pogawędki - dla dzieci
25 maja 2017 r.: Jazzowe fascynacje - dla młodzieży, Posłuchajcie, oto bajka - dla dzieci
22 czerwca 2017 r.: Na polską nutę - dla młodzieży, Pod boki i z przytupem - dla dzieci

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch