MOK

Jarmark św. Stanisława

Sponsorzy i Partnerzy

obrazek

Z powodu pandemii koronawirusa, mając na względzie troskę o bezpieczeństwo wystawców i odwiedzających, Jarmark św. Stanisława zaplanowany w dniach 8-9 maja 2020 roku nie odbędzie się. Już teraz pragniemy jednak zaprosić wszystkich 19 grudnia 2020 roku na pierwszy Siedlecki Jarmark Bożonarodzeniowy.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Siedlecki Jarmark św. Stanisława
 to impreza o charakterze targowo-wystawienniczym, wychodząca naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnych twórców i rzemieślników, posiadających bogaty dorobek kulturowy, nie eksponowany dotychczas na ponadlokalnym poziomie. Co roku znacząco zwiększa się liczba chętnych do prezentacji ginących zawodów rzemieślniczych. Siedlecki jarmark stał się dla wielu szansą do szerokiej promocji regionalnych produktów i tradycyjnych dla regionu potraw. Jarmark jednoczy jeszcze bardziej mieszkańców miasta Siedlce i przyległych miejscowości oraz tworzy okazję do dzielenia się bogactwem tradycji i kultury, a także zdecydowanie wzmacnia walory turystyczne regionu. Jak na jarmark przystało, na placu gen. Sikorskiego i okolicznych uliczkach nie zabraknie stoisk z atrakcjami: rękodziełem artystycznym, tradycyjnymi wyrobami kulinarnymi, słodyczami, zabawkami, biżuterią oraz artykułami przydatnymi w domu na co dzień.

Ponadto w tegorocznym programie Jarmarku znajdą się m.in.: VIII Siedlecka Kulinariada i prezentacje artystyczne.

XIII Jarmark św. Stanisława odbędzie się w dniach 8-9 maja 2020 r.