MOK

Aktualności

Powrót

Serce na dłoni

04 grudnia 2020 (Piątek)
godz. 10:00
Akademia Sztuk "Piękna 7", ul. Pułaskiego 7

„Serce na dłoni” to akcja charytatywna, której pomysłodawczynią była Joanna Woszczyńska, choreograf i kierownik Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, która ma na celu zbiórkę dla potrzebujących pacjentów siedleckich szpitali, hospicjum i ZOLu.

To, co się działo podczas trzech dni akcji, 6 i 13 listopada oraz 4 grudnia , przerosło nasze wyobrażenia.  Uśmiechy, dobre słowa podnosiły pod niebiosa nas i darczyńców. Pod sufit rosły pakiety pacjenta: ręczniki, mydło w płynie, pasta i szczoteczka, chusteczki wilgotne i higieniczne, papier toaletowy, krem do rąk, skarpety. Osobno w kartonach cieple koce, poduszeczki, pieluchy, bielizna, piżamy i kapcie. Wszystko zostało rozwiezione do siedleckich szpitali, hospicjum oraz ZOL. Dzięki tylu pięknym ludziom świat może być choć trochę lepszy, a komfort leżących w szpitalach osób oraz ich opiekunów medycznych choć trochę większy.

Trzecia akcja "Serce na dłoni”, która odbyła się 4 grudnia została wzbogacona o akcję "Smakołyk i dobre słowo" w ramach "mikołajek". Dodatkowo czekaliśmy na Wasze kartki lub laurki ręcznie robione zawierające:
- kilka słów o sobie,
- zmartwienia autora,
- radości autora
- kilka dobrych słów ku pokrzepieniu osobie samotnej i chorej.

Dziękujemy firmie Lontano, Pizzerii Factory 157, Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, rodzicom, dyrektorom i nauczycielom, dzieciom i uczniom z placówek oświatowych: Przedszkola Nr 15, Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka”, Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek, Technikum Kolejowemu w Siedlcach, Niepublicznemu Przedszkolu i Żłobkowi „Mali Giganci”, Zespołowi Szkół Publicznych w Suchożebrach, Przedszkolu Nr 21, Szkole Podstawowa Nr 9 oraz wielu dziesiątkom rodzin, których reprezentanci przynieśli artykuły i ubrania dla potrzebujących w szpitalach.

Od cudownych mieszkańców Siedlec oraz mieszkańców miejscowości Suchożebry zebraliśmy i skompletowaliśmy 151 sztuk tzw. „Pakietów Pacjenta” z podstawowymi środkami do higieny. Dziękujemy za tak liczny udział w obu akcjach!