MOK

Aktualności

Powrót

Siedlecka Fala Bluesa - Wolni Jak Motyle, Blues Project oraz Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore

01 października 2021 (Piątek)
godz. 19:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Siedlecka Fala Bluesa to już obowiązkowa pozycja w jesiennym kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Co roku fani dobrej bluesowej muzyki mają okazję wysłuchać w sali „Podlasie” niezwykłych koncertów w wykonaniu siedleckich zespołów i zaproszonych gwiazd. Podczas tegorocznej edycji wystąpią: Wolni Jak Motyle, Blues Project oraz Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore.

Zespoły Wolni Jak Motyle i Blues Projekt są już doskonale znane siedleckiej publiczności. Są stałymi gośćmi Siedleckiej Fali Bluesa, regularnie występują także podczas Gitariady. W swoim repertuarze mają autorskie aranżacje rockowych i bluesowych standardów polskiej i zagranicznej muzyki, a także własne kompozycje. W skład obu zespołów wchodzą znakomici siedleccy muzycy, którzy gwarantują muzyczną ucztę na bardzo wysokim poziome.

Wolni Jak Motyle:
Iwona Kobylińska – śpiew
Wioletta Skup – flet, instrumenty klawiszowe
Jerzy Politowski – gitara basowa
Piotr Franczuk – gitara
Mateusz Mazurek – gitara
Piotr Sidorowicz – perkusja

Blues Projekt:
Agnieszka Skup – wokal
Leszek Michalak – harmonijka, wokal
Michał Skup – gitara
Jacek Zdanowski – gitara basowa
Grzegorz Baran – perkusja

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore to zespół, który wystąpi na zakończenie Siedleckiej Fali Bluesa 2021. Jack Moore jest młodym, niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy, z którym karierę zaczynał jego ojciec. Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Drugim bardzo ważnym członkiem zespołu jest Łukasz Gorczyca – basista, kompozytor, znany ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Iwona Węgrowska, Lora Szafran, Patrycja Kosiarkiewicz, Jacek Kawalec, Maciej Maleńczuk, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

Obok Moore′a i Gorczycy na scenie sali widowiskowej "Podlasie" pojawi się również Tomek Dominik – jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy. Na gitarze solowej w tym projekcie gra Bogdan Topolski – pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor i producent. Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Szymon Pejski – pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent gdzie występował jako członek zespołu SteamLove, a w sierpniu mogliśmy wysłuchać go w duecie z Łukaszem Gorczycą podczas sierpniowego koncertu w ramach MOK Summer Music Festival 2021, gdzie zaprezentował utwory ze swojej solowej płyty „Pioseni o miłości”.

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore:
Jack Moore – gitary
Szymon Pejski – wokal
Bogdan Topolski – gitary
Łukasz Gorczyca – bas
Tomek Dominik – perkusja

Bilety w cenie 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz zgodnie z kalendarzem imprez. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.