Słowo – dar i tajemnica – XIX Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II

12 października 2021 (Wtorek)
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Komisja XIX Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Słowo – dar i tajemnica" w składzie:
• Halina Tunkiewicz – specjalistka ds. kultury żywego słowa,
• Katarzyna Szczepaniak – polonistka, logopeda, instruktor teatralny,
• Joanna Janus – polonistka, instruktor MOK,
po wysłuchaniu 17 recytatorów (13 reprezentujących szkoły podstawowe i 4 szkoły średnie) postanowiła przyznać:

w kategorii – szkoły średnie:
I miejsce – Anna Eleryk - II Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano

w kategorii - szkoły podstawowe:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Urszula Chojecka - Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach
III miejsce – Natalia Grochowska - Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach

Ponadto Komisja wyróżniła: Annę Pawłowską (SP w Mordach), Małgorzatę Czapską (SP nr 6 w Siedlcach), Martę Suprun (SP nr 10 w Siedlcach) i Milenę Księżopolską (SP w Strzale).

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Biskupa Siedleckiego – Kazimierza Gurdę. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i gadżety od Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.