ABS – Artur Barciś Show dla słuchaczy SUTW

20 grudnia 2023 (Środa)
godz. 11:00 14:00

Artur Barciś Show to jedyny i niepowtarzalny autorski program Artura Barcisia. To nie tylko występ recitalowy utrzymany w konwencji „one man show”, ale także poetycka uczta dla ducha i spora dawka energetycznego śmiechu. Kanwą dla „Artur Barciś Show” były piosenki z muzycznego monodramu pt. „Gra, czyli musical jednego aktora”, która swoją premierę miała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1991 roku, a potem przez wiele lat była wystawiana na deskach Teatru Ateneum.

Artur Barciś w sobie tylko właściwy sposób połączył pełnokrwisty kabaret z widowiskiem na wskroś poetyckim, osadzonym w estradowych realiach. Każda z wykonywanych przez niego piosenek jest odrębnym spektaklem teatralnym z dopracowanym w najdrobniejszym szczególe wirtuozerią talentu.

Piosenkarskie chwile zadumy i wzruszenia przeplatają się z prześmiesznymi anegdotami prosto z aktorskiej garderoby – o mokrej „Halce” na batucie czy kurzym jaju posiadającym moc „ugotowania” aktorów na miękko.

Artur Barciś ma wyjątkowy dar nawiązywania bezpośredniego kontaktu z publicznością, a przy tym jest mistrzem improwizacji, co sprawia, że każdy ABS jest jedyny w swoim rodzaju i wręcz unikatowy. Ale wszystkie mają jeden wspólny mianownik – bawią do rozpuku, wzruszają do głębi i pozostawiają niezapomniane wrażenia z magicznej wędrówki po drugiej stronie teatralnego lustra.

Wydarzenie tylko dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.