MOK

Aktualności

Powrót

Artystyczne zakończenie roku akademickiego SUTW

07 czerwca 2017 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Wystąpią: Chór Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego, Zespół Wokalny Art Styl pod dyrekcją Urszuli Chruściel, Teatr „Dlaczego nie?” oraz Zespół Taneczny LUZ 50+.

Chór Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Założony w 2009 r. zrzesza głównie słuchaczy SUTW. W swoim repertuarze ma utwory o tematyce patriotycznej, okolicznościowej i kolędy. Chór od chwili powstania odnosi znaczące sukcesy, m.in. III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie, II miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie w Warszawie, I miejsce na V Mazo-wieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów „Węgrowskie Barwy Jesieni 2016 r.”. Dyrygentem Chóru jest p. Mariusz Orzełowski.

Zespół Wokalny Art Styl
Zespół powstał w listopadzie 2015 r. Śpiewa w nim 10 pań. Kierownictwo artystyczne Zespołu tworzą p. Urszula Chruściel - instruktor i p. Marcin Chojecki - akompaniator. Zespół pomimo krótkiego okresu istnienia ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. W 2016 r. na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie” w Śmiarach zdobył I miejsce, sukces ten Zespół powtórzył w 2017 r. na tymże festiwalu, zaś na Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Seniorów w Warszawie w 2016 r. zajął zaszczytne II miejsce.

Teatr Dlaczego nie?
Teatr, którego aktorami są głównie słuchacze SUTW, jednak często na jego deskach pojawiają się młodzi aktorzy. Instruktorem prowadzącym zajęcia oraz reżyserem jest Mirosław Łukasiewicz – aktor i pedagog. Sztuki wystawiane przez Teatr od początku istnienia cieszą się uznaniem wśród publiczności. W swoim dorobku ma takie spektakle jak: „Spotkanie po latach”, „Zielona Gęś”, „Spotkania”, „Takie jest życie”, „O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”, „Ślepcy”, „Podchody”, „Trzy Wiedźmy” i "Smok", którego premiera miała miejsce w maju tego roku.

Zespół Taneczny LUZ 50+
Zespół powstał w 2016 r. z inicjatywy p. Krystyny Paczuskiej. Pierwszym choreografem zespołu była p. Joanna Woszczyńska. Panie w zespole poznają rożne techniki tańca nowoczesnego, m.in. jazzu. Zespół zadebiutował na scenie układem w choreografii Boba Fosse i od pierwszych kroków zyskał uznanie publiczności. Obecnie choreografem zespołu jest p. Agnieszka Lipińska.