Bożena Wojciuk Laureatką Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza

10 lutego 2022 (Czwartek)
Siedlce

W Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyła się 10 lutego kolejna edycja wręczenia nagród im. Ludomira Benedyktowicza, podczas której wręczono również wyróżnienia przyznane za 2020 rok. Wśród laureatów znalazła się m.in. Bożena Wojciuk - kierownik i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej "Chodowiacy" im. Alicji Siwkiewicz! Kapituła w składzie: Małgorzata Biały, Zofia Czapska, Sławomir Kordaczuk, Sławomir Musiej, Grzegorz Skwarek i Grzegorz Welik nagrodziła Panią Bożenę za działalność artystyczną, popularyzację i promocję polskiej kultury ludowej oraz pracę z młodzieżą!

Kapituła wyróżniła również Monikę Mikołajczuk - za bogatą działalność publicystyczną oraz popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu i Andrzeja Zdrojewskiego za działalność patriotyczno-społeczno-humanitarną na rzecz Łukowa i regionu.

Wielkie gratulacje!

fot. Agnieszka Król - Tygodnik Siedlecki