Brzechwa 2020 - spektakl dla dzieci Teatru Capitol

09 maja 2024 (Czwartek)
godz. 09:00 11:00

Aktorzy Warszawskiego Teatru Capitol zapraszają na pełen humoru, edukacyjny i interaktywny spektakl „Brzechwa 2020”. To przedstawienie o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru.

Dzieci przeniosą się do bajki i wezmą udział w najbardziej szalonej lekcji na jakiej kiedykolwiek były! Klasyka polskiej literatury dziecięcej została osadzona przez reżysera Olafa Lubaszenko w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się uczniowie i ich opiekunowie. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej.

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli: spektakl „Brzechwa 2020” ma charakter edukacyjny, realizuje punkty z podstawy programowej w zakresie rozwoju kompetencji czytelniczych. Artystyczna adaptacja twórczości poety, którego wiersze są także obecne na aktualnej liście lektur szkolnych, zachęca do sięgania po książki w ogóle i pokazuje, że mogą one być naprawdę ciekawe.

Spektakl oparty na twórczości Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.

Kontakt: bajka@mbart.pl
Przedstawienie rekomendujemy dla dzieci w wieku 3 - 11 lat.